Poruchy erekce - co je způsobuje

Poruchy erekce co je způsobuje?

Nejčastěji označována jako impotence je problém, který trápí mužské pokolení a značí neschopnost dosáhnout či udržet erekci při nebo během sexu. Tato nemoc se stále častěji skloňuje v lékařské terminologii. Přesto lidé trpící touto poruchou odmítají mluvit o impotenci. Postihuje až jednoho z deseti mužů, jinak řečeno desetinu sexu-schopného mužského osazenstva.

Za poruchou erekce může stát široké spektrum problémů, ať už fyzického nebo psychického charakteru. Pokud máte problémy s udržením erekce více než několik týdnů zkuste se obrátit na svého lékaře.

Kdy nastávají poruchy erekce?

Erekce může selhat při různých onemocněních jako jsou:

Příčin je mnoho a následek jen jeden. A pro muže i jeho partnerku právě nejnepříjemnější. Nedostatek či až absence sexu ve vztahu umí připravit páru krušné chvíle. Bez možnosti odfiltrování vaší vášně i stresu prostřednictvím milování se častěji hádáme, což může způsobit rozchod.

Další faktory, které způsobují poruchu erekce

Poruchy erekce a psychologické faktory

Erektilní dysfunkce mohou vzniknout i následkem psychických faktorů jako jsou sexuální či emocionální trauma. Nepříjemné až hrůzostrašné zkušenosti v životě ohrožují jak vaši psychiku tak i vaši šanci mít zdravý sexuální život. Vyzkoušejte hromadit pozitivní myšlenky a filtrovat negativní následky a jevy. Rozhodně to za to stojí! Krátkodobou impotenci způsobuje hlavně stres a úzkost, které se narůstající dobou nefunkčnosti pohlavního ústrojí jen a jen zhoršují. Vyplatí se riskovat schopnost sexuálně potěšit sebe i vaši partnerku? Zvažte, zda vám stres v zaměstnání a životě stojí za ztrátu zdraví.

Mobil - nepřítel erekce?

Zatímco četné studie prokázaly, že radiace z mobilních telefonů vede k poškození spermií a snížení plodnosti, nové zprávy odkazují, že mobily způsobují i poruchy erekce. V předběžné studii publikované v středoevropském urologickém věstníku, lékařské týmy v Rakousku a Egyptě zjistily, že muži, kteří nosili zapnuté mobilní telefony delší dobu těsně u sebe měli zvýšený výskyt impotence, než muži kteří s sebou brali mobily po kratší dobu.