PORADNA SEXUOLÓGA ZEREX

Máte otázku a nevíte kde hledat kvalifikovanou odpověď? MUDr. Václav Urbánek, CSc. uznávaný odborník v oblasti sexuologie Vám odpovídá v naší poradně.

odborna-poradna

Plných devět let jsem v mém manželství míval dobré ztopoření a během té doby jsem v sexu vlastně nikdy neselhával. Ale v posledním roce to se mnou při pohlavních stycích jde hodně z kopce a nejméně desetkrát jsem už úplně vyhořel. Čím to může být?

Je mi teprve osmatřicet a milování se ze strachu už skoro vyhýbám.

Při vzniku výrazných poruch ztopoření penisu (odborně řečeno při vzniku erektilní dysfunkce) se může uplatňovat celá řada rozmanitých příčin, které se v mnoha případech různě kombinují. Podílet se mohou jednak faktory psychické, a to „nejistota z očekávání“, partnerské či manželské konflikty, nedostatek sebedůvěry a pokles nálady v důsledku stresu, deprese, situační či generalizované úzkosti.

A dále to mohou být faktory organické, v první řadě cévní (tepenné, žilní, popřípadě kombinace obou složek) a faktory pramenící z poruch nervové soustavy; dále příčiny místní neboli lokální včetně anomálií a zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů, stavy po operacích (zejména prostaty), úrazy pánve, odchylky ve fungování žláz s vnitřní sekrecí. Dobře je znám vztah erektilních dysfunkcí k některým celkovým onemocněním, jako je zvýšený krevní tlak, cukrovka či povšechné kornatění tepen neboli ateroskleróza. Nezřídka se mohou uplatňovat vlivy toxické (nikotin u silných kuřáků, alkohol či jiné návykové látky) a lékové (například při nutnosti dlouhodobě užívat tablety proti zvyšování krevního tlaku).

V některých případech se nemusí v podstatě jednat o poruchu pohlavní funkce jedince, nýbrž situace může mít povahu spíše partnerského (manželského) sexuálního nesouladu uvnitř páru. Miroslave, nejcílevědomější postup asi bude, když ve svém bydlišti či kraji vyhledáte sexuologa nebo urologa, ten s Vámi Vaše těžkosti podrobně rozebere a vyšetří Vás i po stránce tělesné.

Často mám při milování dost rychlý výron semene. Předchozí partnerka se se mnou kvůli tomu rozešla a ta nynější je taky už nespokojená. Kamarád mluvil o užívání tablet na tento problém, ale to mi není sympatické.

Můžete mi poradit nějaký jiný prostředek, kterým bych trvání pohlavních styků dokázal prodloužit?

V takovém případě, Pavle, Vám může Váš lékař předepsat některý z místně znecitlivujících přípravků, kterými tedy docílíte přiměřeného snížení taktilní neboli dotekové citlivosti penisu. Aplikují se v tenké vrstvě na celý povrch žaludu pohlavního údu, a to s výhodou pod kondom. (Ten je, jak známo, tvořen latexovou membránou poskytující přídatný tlumivý efekt a také ovšem zabrání naprosto nežádoucímu znecitlivění pohlavních orgánů ženy.) V některých případech postačí anestezovat jen oblast uzdičky na mužské předkožce. Místně znecitlivující přípravky (čili lokální anestetika) vyrobená ve formě masti je zapotřebí na penis aplikovat přibližně třicet minut před souloží, ve formě gelu patnáct minut před souloží a ve formě spreje pouhých pět minut před souloží.

K dispozici je účinná látka trimecain jakožto přípravek Mesocain gel, dále látka lidocain pod firemními názvy Instillagel gel anebo Lidocain Egis sprej. Podle mých zkušeností vykazuje u pacientů v tom smyslu obzvlášť blahodárný účinek jednoprocentní až dvouprocentní mast cinchocainová. Tu sice v současné době žádná farmaceutická firma nevyrábí jakožto speciální preparát, ale lékárny ji na lékařský předpis připravují takzvaně „magistraliter“. Moderním přípravkem určeným k takovéto místní aplikaci je kombinace lidocainu s prilocainem ve formě spreje vyráběného s názvem Fortacin. Přesný postup použití je u každého firemního léčivého přípravku popsán v příbalovém letáku.

Pavle, musím ještě zdůraznit, že úplně nejzákladnějším předpokladem pro uvažované použití léčivého přípravku obecně k terapii předčasné (překotné) ejakulace je zajistění pravidelnosti v sexuálním režimu muže; jinými slovy, pravidelnosti i dostatečné častosti pohlavních styků. Je vhodné uskutečňovat je několikrát týdně. Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími (zejména u jedince mladého) vznikne časový výpadek celotýdenní či třeba ještě podstatně delší, tak při následném pohlavním styku pak u každého muže nastoupí tendence k urychlení nebo dokonce k překotnosti ejakulace. To prosím není žádná porucha, ale fyziologická zákonitost.

Zdravím, mohu užívat Zerex klasik když užívám tabletky na tlak? Amlozek 10

Vaší otázce rozumím tak, že se léčíte pro zvýšený krevní tlak neboli pro hypertenzi. Pokud jsou průběžně naměřené hodnoty Vašeho krevního tlaku při léčbě přípravkem Amlozek 10 poměrně stálé a pokud je Vaše celková srdečně cévní zdatnost příznivá, pak můžete přípravek Zerex klasik bez obav užívat.

Užívání Zerex klasik bych naopak nedoporučoval  v případě, že by konkrétní hodnoty krevního tlaku u Vás hodně kolísaly, neboli byly výrazně nestálé. Taková situace však zřejmě není aktuální.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý večer pane doktore, jsem s manželem 12 let s 3 roční pauzou, jemu je 51 a mně je 40. Vždycky jsem byla já ta, která ho do postele naháněla, kromě prvního společného roku, to jsme měli oba stejný apetit. Nyní máme asi 3 měsíce problém, že manžel jednou zcela selhal a od té doby nám to vůbec neklape. Zkoušeli jsme Clavin, bez efektu, poté Sildenafil, ale manžel se tomu hrozně brání, že prostě nechce a že chce pauzu, že nemá chuť ani myšlenky... Sildenafil mu pomohl jen zčásti, sex proběhl, ale dlouho se nemohl udělat. Bojím se, že má andropauzu a nyní mám problém i já, protože chuť sice stále mám, ale po těch pár pokusech mám problém se fyzicky vzrušit a dosáhnout orgasmu. Dali jsme si před 3 týdny pauzu, ale já bych chtěla zase všechno vrátit do normálu... Co jsem se zatím dočetla na netu je, že nejdůležitější látky na podporu erekce a libida jsou L- arginin, citrulin, Maca a Tribulus. Uvažuji, jak to vyřešit, protože nyní už máme problém oba a mě to dost chybí, já si sexem dobíjím baterky. Prosím, mohl byste mi něco doporučit, poradit? Mně manžel řekl, že už je starý a ať si to dělám sama! Ale já mu chci zase vrátit chuť do sexu, protože ho sama taky potřebuji. Prosím, pomozte nám oběma... Děkuji mnohokrát. Jana.

Kalendářní věk Vašeho manžela 51 roků je pouze střední, ale on sám teď svůj věk biologický vnímá jako vyšší. Blízkost letní dovolené vám oběma nejspíš umožňuje na řadu dní změnit prostředí. Pokud jste jako dvojice solventní, odjeďte v mezích možností do exotičtějších destinací a plánovitě I nahodile si vytvářejte příjemné odpočinkové a takzvané premiérové (cestovatelské) zážitky – ovšemže tím myslím sféru mimosexuální. Je nemalá naděje, že právě poté příroda opětně rozžehne aspoň ten skromnější plamínek erotické touhy I v cítění Vašeho muže. Jak možná víte, podobný princip byl prezentován v letitém filmu “Dokonalé manželství”.

Paní Jano, uvědomuji si, že je to pro Vás těžké, ale vydržte ještě nějaký čas na manžela v sexu nenaléhat. Ano, nejvhodnějším postupem pro něho (posléze) bude některý z moderních léků, konkrétně Cialis nebo Spedra nebo Levitra nebo - již aplikovaný – sildenafil. (Je to zapotřebí “prozkoušet”.) Může jej předepsat nejen sexuolog, nýbrž po úvaze I kterýkoli jiný lékař. Pro využití potenciálu každého ze zmíněných léků je nezbytné dodržet instrukce uvedené v příbalovém letáku, včetně patřičného (nikoli ovšem nadměrného) dávkování; a náležitě i trpělivě ten přípravek užít (ve smyslu otestování) při alespoň pěti, ještě lépe sedmi příležitostech k párovému sexu v různých dnech. Jinými slovy, nezatracovat žádný lék předčasně!

V jiných dnech může manžel své sexuální funkce včetně erotické touhy tonizovat užíváním potravního doplňku Zerex: Po využívání jednoho až dvou balení Zerex klasik posléze přejít na Zerex ultragold. Nevadí, že v sexuálním temperamentu Vás manžel asi už “nedožene”. Vašemu soužití by výhledově hodně prospělo, kdyby on byl ochoten a dokázal aspoň občas (i jednostranně) Vás dovést k orgasmu nekoitálně, tedy bez zavádění penisu do pochvy. Připomínám též možnost využití sanitárních erotických pomůcek ze sexshopu, a to formou párové hry; v prvé řadě tedy poševního vibrátoru. Nepřehlédl jsem, že referujete též aktuální zhoršení ženské sexuální funkce; odhaduji však, že tato Vaše situační porucha bude jen přechodná.
MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Moje máma je těžce nemocná. Má roztroušenou sklerózu a je odkázaná na invalidní vozík. Mám ji moc a moc ráda a starám se o ni, když přijdu ze školy. Táta odchází do práce večer, takže se u ní střídáme. Máma je skvělá a strašně si spolu rozumíme.

Nedávno jsem se zamilovala do kluka, se kterým bych chtěla chodit. Maminka by ale pak byla častěji doma sama a to mi dělá starosti. Mám se ho kvůli mámě vzdát?   Tereza

Milá Terezko!

Musím říct, že tě svým způsobem obdivuji, protože nejsi v lehké situaci a zatím ji zvládáš perfektně. Avšak neměla by sis tu otázku pokládat způsobem „buď a nebo“, čili maminka nebo kluk, ale spíš by ses měla ptát, jak tyto dvě oblasti skloubit dohromady. Láska přece není něco jako krajíc chleba, který musíš dělit; láska narůstá s tvou potřebou milovat a být milována. Proto neměj nadměrné obavy nebo zbytečné výčitky svědomí, že bys mamince partnerským vztahem s chlapcem ublížila, ale věci řeš vyloženě prakticky.

Třeba se s otcem domluv na ještě podrobnějším rozvrhu, kdy bude on moci maminku obstarávat a schůzky plánuj podle vaší dohody. Svěř se i svému klukovi. Pokud za něco stojí, měl by ti v tak nesnadné situaci vycházet vstříc.

V žádném případě se ale nevzdávej toho, co k tvému věku přirozeně patří. Kdybys sama sebe pořád odsouvala na poslední místo, mohla bys jednou skončit jako bytost zcela opuštěná. A teď by se tvá vnitřní nespokojenost asi brzy začala přenášet i do vztahu k matce.        

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý den. Pane doktore prosím o radu. Jsem už starší ročník a užívám Zerex, je to výborný doplněk, jenže mám problém dosáhnout poněm vyvrcholení a moje babča po 15min. se jen modlí kdy skončím, prý už ji není dvacet aby měla nohy půl hodiny navrchu a tak další klání se vždy koná až po týdnu. Můžete mi prosím nějak poradit co stím? Tu radu ať si najdu mladou kobylku už znám. Díky za odpověď a přeji hezký den.

Těší mě, že produkt Zerex i Vy hodnotíte jako velmi kvalitní. A předpokládám, že si nekupujete Zerex extralong; ten totiž, jak známo, přispívá k oddálení ejakulace. Pokud Vaši ejakulační latenci v nežádoucí míře prodlužuje (jak píšete) i Zerex klasik, popřípadě i Zerex ultragold, pak doporučuji tento prozaický postup: Jakmile Vám Vaše žena naznačí, že by v souloži raději už nepokračovala (vhodné je třeba mít předem smluvený signál), tělesné spojení Vaší dvojice (bez projevů rozladěnosti) prostě ukončete.

Vaši ejakulaci v návaznosti posléze navodí a) žena prsty nebo ústy v rámci (možná i žertovné) párové sexuální hry; nebo b) Vy sám masturbačně, a to za přítomnosti ženy, s bonusem její případné verbální podpory; nebo c) Vy sám masturbačně, poté co se vzdálíte do sousední místnosti, abyste se na cíl vyvrcholení náležitě soustředil. Odhaduji, že vzhledem ke kolísání mnoha vesmírných jevů bude průběh jednou takový, podruhé onaký. A děkuji za veselou formulaci Vašeho dotazu.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobry večer, chtěl sem se vás optat jaky lék bys temi poradil je mi 24let a mám problém z erexi a predcasnou ejakulaci dekuji za odpověď

Není vzácností, že porucha ztopoření a předčasná ejakulace se vyskytnou víceméně souběžně. Pokud jde o produkty značky Zerex, v prvém pořadí Vám navrhuji vyzkoušet účinek přípravku Zerex extralong. Nejedná se o lék předepisovaný na recept, nýbrž je to doplněk stravy.

Pokud jste ve Vašem mladém věku 24 roků v zásadě zdráv, není k užívání Zerex extralong žádná překážka. Budu rád, když mi po dobrání jednoho až dvou balení napíšete Vaši autentickou zkušenost s přípravkem.

Václav Urbánek

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli mohu užívat Zerex klasik?

Užívám léky na vysoký tlak 2 tablety denně. Tlak mívám 80-89/145-155. JInáč žádné potíže nepocitůji. Moje erekce bývá hodně krátká cca 2-5 minut ato jen při mazlení. Děkuji za odpověď

Jirko, na obdobnou otázku odpovídám výše tazateli Josefovi, viz.

Hodnoty krevního tlaku, tak jak je uvádíte, během Vaší léčby nekolísají nijak výrazně - a to je příznivé. Pokud Vaše celková srdečně cévní zdatnost není v podstatné míře snížena, můžete Zerex klasik bez obav užívat.

Vás i obecně všechny tazatele prosím, abyste mi do písemných dotazů pokud možno uváděli konkrétní názvy Vámi užívaných léků. Tak mi poskytnete více informací pro uvážení a formulování mé odpovědi.

Václav Urbánek

Nemám cit na konci penisu a z toho důvodu nedojdu k vyvrcholení a nemohu ejakulovat asi 4 roky.

K jednoznačnějšímu posouzení Vašeho problému bych od Vás potřeboval o něco podrobnější informace:

Lze ejakulaci navodit cestou masturbace? Co té situaci říká Vaše partnerka? Kolik je Vám let? Co lze upřesnit o Vašem zdravotním stavu?

Obecně platí, že léčebně ovlivnit stav zvaný ejakulace opožděná a ve Vašem případě (dle Vašeho popisu) ejakulace chybějící, to vůbec není snadné. Existují dokonce případy, kdy se to nepodaří vůbec. Zachovejte si však jistou dávku optimismu. Pokud se Vám popřípadě podaří ejakulovat při účinné a současně šetrné masturbaci, snažte se pak podobný postup přenést do párové (nácvikové) situace s Vaší manželkou či přítelkyní. V tom směru ji požádejte o součinnost, bude-li ochotna.

Rozhodnete-li se pro originální potravní doplněk Zerex, ve Vašem případě preferujte jeho modalitu s názvem Zerex ultragold. (Zásady užívání včetně případných omezení  uvádím v rámci naší internetové poradny Zerex v článku MODERNÍ PODPORA SEXUÁLNÍHO ZDRAVÍ.)

Pokud by tyto postupy nevedly k úspěchu, pak se bez váhání objednejte do ordinace sexuologa (popřípadě urologa) poblíž Vašeho bydliště; ten provede podrobný rozbor, jehož důležitou složkou bude i tělesné vyšetření.

Václav Urbánek

V manželství se nám narodila dcera Marcelka. Jsou jí už dva roky a je úplně zdravá. Chtěli bychom se teď s manželkou snažit o druhého potomka. Můžeme nějak ovlivnit, aby to byl kluk? Dušan, 31 let

Dušane, volba pohlaví dítěte jakožto součást plánovaného rodičovství je ovšem jen v částečné a nejisté míře možným cílem, nikoli tedy dosažitelným s určitostí.

Tradovaná opatření směřující k početí plodu mužského pohlaví: 1. koitální abstinence v období před ovulací (tj. před periodickým uvolňováním vaječné buňky z vaječníku), nechráněný pohlavní styk časovat pouze přímo na ovulační termín, 2. před stykem výplach pochvy roztokem jedlé sody (přibližně dvě polévkové lžíce sody do litru vody), 3. dosažení vyvrcholení u ženy buď současně s orgasmem manžela, anebo před orgasmem manžela, 4. hluboké zavedení pohlavního údu v pochvě v okamžiku výronu semene, 5. soulož zezadu neboli koitální poloha „a´ tergo“.

Podle očekávání zhruba opačného rázu jsou postupy zvyšující pravděpodobnost početí plodu pohlaví ženského: 1. v průběhu menstruačního cyklu ustat v pohlavních stycích dva až tři dny před ovulací, 2. před souloží výplach pochvy roztokem octa, tedy mírně(!) okyselujícím prostředkem (přibližně dvě polévkové lžíce octa do litru vody), 3. žena nemá dosáhnout orgasmu, 4. v okamžiku ejakulace jen mělké zavedení penisu v pochvě, 5. klasická koitální poloha „tváří v tvář“.

Jak známo, všechny výše uvedené rady vycházejí z předpokladu, že se spermie nesoucí chromozóm X svými vlastnostmi značně odlišují od spermií nesoucích chromozóm Y. Dovedným a systematickým uplatňováním a dodržením prezentovaného návodu prý zvýšíte pravděpodobnost kýženého neboli vámi preferovaného pohlaví zplozeného potomka z rovnovážných padesáti na osmdesát až pětaosmdesát procent. Což stojí za to.

Přese všechno jsem se v životě setkal s celou řadou rodin, posléze už téměř zoufalých, do kterých tvrdošíjně přilétají samé vrány, anebo naopak výhradně čápi.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý den je mi 21 a mám problém s nervozitou. Nedávno jsem si našel novou přítelkyni a když spolu jen tak ležíme v posteli tak erekci mám , mám ji i ráno nebo i když se "snažím sám" =D ale když se k tomu sexu schyluje tak prostě na mě přijde ta nervozita dole se to podělá, přitom se mi vážně libí takže ani popravdě nevím proč jsem nervozní taky vypadám dobře, chci se zeptat o radu a jestli by mi mohl zerex pomoc PS napadlo mě jestli to nemůže být tím že mi na holkách moc nezáleželo ale na ní jo, protože jen se známostma na jednu noc jsem problém neměl Děkuji

Z Vašeho výstižného popisu plyne, že je u Vás přítomna erektilní dysfunkce čistě psychogenního původu. Po několika částečně neúspěšných pokusech o pohlavní styk nebo dokonce po několika úplných selháních ztopoření Vámi uváděná nervozita, přesněji řečeno psychologická nadstavba, se vynořuje zcela zákonitě a může během dalších týdnů ještě narůstat. A máte pravdu - příroda nám přichystala zákon schválnosti: Čím více jsme krásou erotického protějšku fascinováni, čím více se naň citově navážeme, tím mohutněji naše tzv. „nejistota z očekávání“ může naši sexuální funkci (přechodně) ochromit. Pokud usoudíte, že je Vaše přítelkyně povahově schopna kvalitní empatie, neboli vcítění se do Vašeho rozpoložení, se vším se jí otevřeně svěřte. A požádejte ji a vysvětlete, že by záležitosti velmi prospělo po nějakou dobu upřednostňovat párové nekoitální sexuální aktivity směřující k orgasmu jejímu i Vašemu; neboli preferovat intimní mazlení a erotické hrátky bez vlastního tělesného spojení.

Klasické souloži se úplně vyhýbat nemusíte, ale prozatím ji ve Vašem párovém scénáři ponechte až na druhém místě jakožto „nepovinnou“ a jen když „bude příroda nakloněna“. A Zerex nepochybně užívat začněte: Nejdříve Zerex klasik jedno až dvě balení a poté (podle vývoje situace) nejspíš přejdete na Zerex ultragold. Pravděpodobnost, že se Vám sexuální soužití s touto atraktivní partnerkou postupně podaří vyladit k oboustranné spokojenosti, považuji za vysokou.

Václav Urbánek

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu, jak by se dal řešit problém, který popisuji . Pro doplnění, je mi 53 roků. Při styku s partnerkou , kdy ona potřebuje prodloužit pohlavní styk, aby dosáhla vyvrcholení, tak u mně začne opadavat erekce, nebo úplně zmizí, aniž by u mně došlo k ejakulaci. Co s tímto problémem a je možné ho řešit pomocí nějakého přípravku, nebo to může být nějaký problém v mé hlavě, ve stresu. Předem děkuji za radu a přeju hezký den. Josef

Při jakékoli nedokonalosti pohlavního styku bývá psychická složka přítomna, vytváří se tzv. psychologická nadstavba.

Věnujte se s partnerkou dotekové předehře poněkud jednostranně, to znamená ještě před zavedením penisu do pochvy se vynasnažte dotekově navodit u partnerky výrazně vyšší hladinu sexuálního vzrušení, než jaká bude souběžně přítomna u Vás.

Využívejte Zerex klasik jedno až dvě balení; poté bude vhodné navázat balením Zerex ultragold. Pokud by takovýto postup nestačil, může Vám kterýkoli lékař, jenž zná Váš zdravotní stav, uvážlivě předepsat některý z těchto léků: Viagra, Cialis, Levitra, Spedra. Pamatujte, že můžete ženu k vyvrcholení dovést nekoitálně také v rámci dohry, neboli po skončení (klasického) tělesného spojení.

Václav Urbánek

Petr (14:21) Dobrý den je mi 30 let a začal jsem mít problémy s erekcí. Dříve jsem ty problémy nemíval a mám z toho obavy. Změny jsem pocítil od posledního sexu s partnerkou, který skončil fiaskem. Od té doby jsem z toho psychicky špatný a bojím se aby to nemělo trvalejší následky. Nemohu totiž dosáhnout pevné dlouhodobé erekce. Je také pravda že jsem v minulosti i často masturboval.. Proto se chci zeptat na váš názor jestli to může mít i trvalý ráz. A také jestli bych třeba neměl zkusit arginin nebo něco podobného. Léčím se však s vysokým krevním tlakem a tak se bojím zkoušet něco aby mi to neublížilo. Děkuji

Začnu tím, že z minulosti častá masturbace se určitě nepodílela na nynějším zhoršení Vaší sexuální funkce. Když třeba některý z pokusů o pohlavní styk dokonce „skončí fiaskem“, jak píšete, jednotlivé neúspěchy nepřeceňujte, vždyť člověk není stroj. Podstatné u Vás je, že hypertenzní choroba (neboli dlouhodobé zvýšení krevního tlaku) sama o sobě působí žel proti ztopoření. A navíc erektivitě neprospívají i některé z medikamentů běžně (a ovšemže v zásadě nezbytně) k léčbě vysokého krevního tlaku ordinovaných. Proto se neostýchejte na svou sexuální (erektilní) dysfunkci Vašeho ošetřujícího lékaře upozornit; není vyloučeno, že k léčbě Vaší hypertenze on bude moci zvolit lék jiný než dosud.

Jinak Vaši sexuální funkci by nejúčinněji podpořil některý z těchto léků: sildenafil (pod názvem Viagra i pod názvy jinými) nebo Cialis nebo Spedra nebo Levitra. Je-li to pro Vás ohledně cestování proveditelné, telefonicky se ke mně eventuálně objednejte do pražského Sexuologického ústavu (kontakty naleznete na internetu) a záležitost, včetně vyšetření tělesného, spolu vyřešíme v ordinaci.

Václav Urbánek

Dobry den, mam problem mensi. Je mi 20 a jeste jsem nemel sex. Spis mam malé sebevědomí, nevíte jak ho zlepšit ? A zajima je jaka je optimální velikost pro sex neboli co se považuje za malý penis. Deluji za pomoc Jakub

Chci věřit, že krásný věk dvaceti roků nevnímáte jako nějaký hendikep pro zahájení párového sexuálního soužití. Jak rád bych já byl na Vašem místě - dvacetiletý! K podpoře sebevědomí mám pro Vás pět jednoduchých rad či zadání:

1. Napište si na list papíru, co všechno se Vám v životě už povedlo.

2. Též si napište přehled, kdy se Vám v komunikaci s lidmi – zejména pak s dívkami – (nadprůměrně) dařilo a takové situace si představově připomínejte, tedy jako kinofilm.

3. Formulujte si takzvanou cílovou větu, ta nutně musí být v přítomném čase, např. „V sexuální oblasti jsem úspěšný“. Tuto či podobnou (Vámi zvolenou) větu vyslovujte nahlas a rozhodným tónem mnohokrát (alespoň padesátkrát) během každého dne; s vizuální představou, že kvalitní pohlavní styk jste už uskutečnil.

4. Klidně partnerce předem sdělte, že intimních zkušeností nemáte mnoho.

5. S partnerkou předem promluvte o vhodné antikoncepční metodě; kondom mějte pro jistotu po ruce. – Ačkoli nějaké přeměřování penisu jistě není cílem, za dolní hranici „normy“ v jeho klidovém neboli měkkém stavu považujeme rozměry 60 x 22 mm.

Jenom pro zajímavost dodávám, že sexuologové znají i pojem „pravý mikropenis“; ten má rozměry malíčku dětské ruky.

Václav Urbánek

Má si dívka své panenství uchovávat do manželství? Leckteré ženy se v dnešní době chtějí vdávat až kolem třiceti. A co ty, které se třeba nechtějí vdát vůbec? Jozef, 24 let

Zatímco v právním smyslu znamená panenství nepoškozený stav panenské blány neboli hymenu, ve významu přeneseném jde o chybění či naprostý nedostatek jakýchkoli sexuálních zkušeností ženy. (Totiž i pouhý erotický polibek může být chápán jako určitá sexuální zkušenost.) Většina lidí vnímá jako sexuální aktivitu především klasický pohlavní styk čili soulož.

Nabídka forem či podob lidského sexu je ovšem mnohem bohatší: hlazení, líbání, mazlení se, dotekové dráždění (stimulace) erotogenních zón těla a dokonce třeba i párové aktivity autoerotické.

Z odborného sexuologického hlediska a stejně tak svým osobním názorem nejsem zastáncem „slibu čistoty“ v podobě ústního či písemného prohlášení a rovněž tedy nejsem podporovatelem (mezinárodního) veřejného hnutí s názvem „Opravdová láska počká“.

Vzpomínám si, že právě takovéto postoje začaly být před cirka jedenadvaceti lety hodně zdůrazňovány zejména v USA, a to s argumentací filozofickou a náboženskou; třebaže tu je zapotřebí individuálně a do určité míry respektovat. Již sám název zmíněného hnutí však naznačuje, že v řadě případů může být ve hře nepřiměřená idealizace budoucího partnera (partnerky) a následně někdy i nedostatek tolerance vůči němu.

Jozefe, za nejpodstatnější pro celou záležitost pak považuji myšlenku, že touží-li mladí lidé uzavřít přirozeně manželství pokud možno celoživotní, pak by rozhodně neměl jeden druhého při vstupu do takového dlouholetého svazku (s odpuštěním) „kupovat coby zajíce v pytli“.

Jinými slovy, se sexuálními funkcemi a preferencemi  i  s takzvaným sexuálním scénářem  svého protějšku by vzájemně nevěsty a ženichové měli být předem dobře obeznámeni, a to jistěže nejen cestou rozhovorů. Proto předmanželské sexuální soužití  páru při vážné známosti doporučuji jakožto velmi vhodné a potřebné, ba takřka nezbytné.  

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

mám parkinsonovu chorobu, mohu užít zerex? děkuji

Mám od Vás jen jednu jedinou informaci. Přesto se domnívám, že Zerex vyzkoušet a užívat můžete. Až si přípravek opatříte, ukažte jej prosím – včetně písemného složení – Vašemu stálému neurologovi, který o Vás pečuje po stránce základního onemocnění, tj. Parkinsonovy nemoci. Budu rád, když mi časem popřípadě napíšete, jakou jste se Zerexem učinil zkušenost.

Václav Urbánek

Dobrý den, pane doktore, prosím Vás, zajímá mě, jestli mohu užívat tablety Zerex, když jsem měl zánět prostaty. Děkuji za odpověd'. Michal Novotný

Doplněk stravy Zerex určitě užívat můžete. Tím spíš, že formulaci Vašeho dotazu chápu tak, že zánětlivé onemocnění prostaty je časově už za Vámi a jinak že jste v zásadě zdravý člověk.

Václav Urbánek

Dobrý den. Jmenuji se Ladislav (31) a mám o 4 roky starší partnerku. V současné době máme problémy se sexem, hlavně z mé strany. I když sex máme cca 20-25 za měsíc, často se mi stává, že nemůžu dosáhnout vyvrcholení a někdy dochází i k menšímu ochabnutí. Vím, že psychicky na tom nejsem zrovna nejlépe, (hodně pracuji kvůli financím a mám spousty vedlejších činností i sportovních koníčků + vůbec nemám čas na relax) K tomu jsem slabý kuřák, piju kávu a alkohol jen příležitostně (pivo/víno) a vím že ke změně životního stylu jen tak nedojde. Bohužel přítelkyně nechce slyšet o mé onanii, to se cítí ponížená, a vadí ji moje neschopnost dosáhnout ejakulace. Vím že do postele se s problémy neleze, ale některé věci prostě nejdou vypustit. Myslíte že by ZEREX tento problém částečně vyřešil, nebo i jiný vyrobek, či rada, která by mi v mojí situace pomohla? Za odpověď předem děkuji.

Dotaz jsem pochopil tak, že ztížení (opoždění až chybění) ejakulace u Vás v minulosti spíše nebývalo; a to by byla okolnost příznivá. K ovlivnění této poruchy žel neexistuje žádný lék působící specificky neboli přímočaře a cíleně. Nicméně doplněk stravy Zerex vyzkoušejte; trpělivě dle návodu využívejte alespoň jedno balení Zerex klasik a pak v návaznosti alespoň jedno balení Zerex ultragold. Z popisu účinků je Vám jasné, že rozhodně nebudete užívat Zerex extralong. Vaši poměrně vysokou častost pohlavních styků určitě snižte (alespoň na přechodnou dobu), nejlépe na cirka jen dva styky týdně; toto opatření by mohlo pomoci. Troška kávy, alkoholu a cigaret (jak píšete) tu poruchu nezpůsobuje.

Pracovní zátěž je těžké omezit, že, ale ty spousty vedlejších činností náležitě „proškrtejte“; nelze přece ve všem fungovat na 150 procent. Pro Vaši dvojici opatřete knihu profesora PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc., „Sexuální starosti a radosti“; pod vlivem této skvělé příručky i Vaše partnerka možná rozšíří repertoár sexuálních (párových) aktivit pro ni přijatelných. A vhodné je také vyzkoušet, zda se k nespecifické podpoře Vašeho ejakulačního reflexu osvědčí tablety Yohimbinu; ty Vám může na recept předepsat sexuolog, popřípadě kterýkoli lékař.

Václav Urbánek

Dobrý den, prosím Vás, zajímá mě, jestli mohu užívat produkt Zerex, když jsem měl nádor varlete. Děkuji za odpověd'.

Je vysoce pravděpodobné, že po léčbě nádorového onemocnění i nadále docházíte na odborné kontroly. (Souvislosti časové nejsou z Vašeho dotazu zřejmé.) Vůči užívání produktu Zerex v zásadě nemám žádné námitky. Avšak než si Zerex zakoupíte, seznamte prosím s tímto záměrem jmenovitě toho z Vašich ošetřujících lékařů v bydlišti, který byl a je o Vašem minulém i stávajícím zdravotním stavu nejpodrobněji informován.

Václav Urbánek

Dobry den.mam dotaz...posledni dobou mam problem s potenci...objednal jsem si Zerex na zkousku....mam dojem ale ze jde spise o psychicky problem,pomuze mi Zerex??dekuji za pripadnou odpoved

Většina případů erektilní dysfunkce má původ ve více než jedné příčině. Jinými slovy, poruchy ztopoření dosti často vznikají vícefaktorově či multifaktoriálně. I u těch mužů, kde je erektilní dysfunkce dána hlavní příčinou organickou, možno říci tkáňovou, se při málo úspěšných pokusech o pohlavní styky zákonitě přidružuje individuálně různě veliká psychická nadstavba.

Je srozumitelné, že v případech dysfunkcí majících příčinu „čistě“ psychickou, tedy bez prokázaného podkladu organického, je možnost příznivého ovlivnění stavu poměrně nejsnazší. Pravděpodobnost, že pravidelné užívání některé z modalit produktu Zerex Vaši erektivitu zlepší, považuji (i s přihlédnutím k těmto souvislostem) za značnou až vysokou. Ostatně mezitím jste účinnost produktu Zerex asi už sám prověřil. Pro přesnost ještě připomínám, že Zerex není lék v pravém smyslu slova, nýbrž je to potravní doplněk tonizující sexuální funkce.

Václav Urbánek

beru denně 1 tabletu na ředění krve "Warfarin Orion 5 mg", mohu užívat tablety ZEREX?

Léčebné ovlivňování krevní srážlivosti Warfarinem je záležitost citlivá a nesmírně důležitá. V obecném povědomí možná převládá představa, že když se doplňky stravy kupují bez lékařského předpisu, že by vlastně žádnému uživateli neměly uškodit. Váš moudrý dotaz ukazuje, že takový pohled by přece jen byl povrchní a nemístný: V seznamu potravin s vysokým obsahem vitaminu K, tedy potravin rizikových pro uživatele Warfarinu, jsem nalezl pojem „řeřicha“. A v produktu Zerex klasik je obsažena řeřicha peruánská neboli Maca.

Nejednotně pak některé prameny uvádějí nevhodnost ženšenu (obsaženého v Zerex extralong), ale i dalších bylinných, vitaminových a minerálních produktů, právě pro uživatele Warfarinu. Nejspíš Vás, vážený tazateli, zklamu, ale při léčbě Warfarinem tudíž doporučuji žádný z produktů Zerex (ať už klasik nebo extralong nebo ultragold) NEUŽÍVAT! Tu možnost ohrožující komplikace zdravotního stavu, pramenící ze změn krevní srážlivosti, nechceme ani v nejmenším riskovat.

Václav Urbánek

Dobrý den, snažíme se s manželem otěhotnět a léčíme se v centru asistované reprodukce. Máme naplánovaný časovaný styk od lékaře (já budu brát hormony na ovulaci a injekci na prasknutí folikulu) a po ní máme cca 36 hodin se aktivně snažit, aby došlo k otěhotnění. Manželovi je 40 let, je zdravý. Hledáme výrobek na zlepšení erekce, aby vydržel častější styk, cca 3x denně 3 dny. Doporučil byste nám zerex? Nemůže mít negativní důsledky na zdraví manžela? Manžel je zdravý, má jen astma. Běžný styk cca 1x týdně je bez problémů, ale když je často, např. 3x týdně, tak už je problém někdy s erekcí. Je to běžné v 40 letech? Děkuji. R.

Inu, proti užívání některého z produktů Zerex Vaším manželem, byť on je (jen) astmatikem, nemám sebemenších námitek, Zerex je pro něho bezpečný. Nicméně bez nadsázky a ironie jsem naprosto překvapen a udiven sdělením, že byste snad měli „za úkol“ uskutečnit během tří dnů (dle Vašich slov) devět klasických souloží. Je to vůbec reálné? Opravdu jste se v centru asistované reprodukce s manželem nepřeslechli? Moje akademická polemika zde však není to hlavní. Samozřejmě i já se (už několik desetiletí) obírám odbornými pojmy, jako je „krytí koncepčního optima“ apod.

Mimochodem, pohlavní styky takzvaně „na povel“ mohou být z psychologického hlediska svízelnější, ale Vy dva to překlenete Vaší touhou po děťátku. Nižší spolehlivost erektivity ve věku kolem čtyřicítky je vcelku běžným jevem, někdy se v té souvislosti mluvívá o sexuální krizi mužů středního věku.

Těžiště mé odpovědi zní takto: K podpoře erektivity pro další Váš měsíční cyklus si manžel popřípadě může nechat od kteréhokoli lékaře (ovšemže po náležité konzultaci v ordinaci) předepsat některý inhibitor fosfodiesterázy typu 5; nejznámější z nich je Viagra. Doporučuji mu preferovat přípravek Cialis, neboť ten zvyšuje pohotovost mužského těla k erekcím dokonce (a shodou okolností) na Vámi zmiňovaných 36 hodin. Avšak užít se tableta Cialisu smí nanejvýš jednou za čtyřiadvacet hodin.

Václav Urbánek

Dobrý den chtěla sem se zeptat...mám přítele bude mu letos 41 mě je 48.Je dibetik 2 stupně mame problém v sexu nebavi ho to nemá zajem a když tak jednou za měsíc a to jen ručně -žadna předehra polibek nějakej naznak prostě nic odbijem to rukama a tot vše když mu řekneu že si to mužem zopakovat tak mě odbije jestli sem se nezbláznila je dost chladnej nemá rad polibky pohlazení od něho nemužu ekat někdy v posteli mě chytne za ruku aby se neřeklo na to mu kašlu nejsme male děti -vim že timto vyjadřuje sve pocity ale mě to nic neřika ja potřebuju vic ale marně jinak není zlej jenom mě to někdy štve když chci obejmout tak ma spoustu vymluv -najednou se potřebuje napit -jit na zachod atd prostě keci vim že to něma rad ale ason jednou za čas by to moh zkousnout není žadnej romantik když mu občas vyčistím žaludek tak někdy tu pusu da ale mě to připadne že to není z lasky že je to jen tak aby se neřeklo prostě někdy si řikam proč sme vůbec spolu-nejsem ten typ žensky co se vymlouva že ji bolí hlava nebo že předstíra orgazmus sem normalni da se říct že vyhovím ve všem ale toto mě dohani k šílenstvi -nechci to řešit nevěrou ale ubíjí to moc je línej něco podniknout sam od sebe -radši kouka televizi nebo se vymlouva on to ví že ja bych chtěla ale nic s tím neděla jenom slibuje že někam zajde a nic možna je to tim že se stydí ale takhle nemůžeme žit je mladej co bude dělat teda v padesátce a to vím že sou chlapi na to daleko v tom věku o moc víc vykonějši děkuji za odpověd

Vážená tazatelko, je to trápení, viďte, tady je dobrá rada nad zlato. Mou prvořadou zásadou ovšem je nikomu svou odbornou odpovědí neukřivdit; a musíme si být vědomi, že Váš přítel by Vaše intimní soužití možná popsal úplně jinak, než Vy jste upřímně a podrobně učinila. Třebaže je Váš partner o sedm let mladší, jeho sexuální touha je mnohem slabší než Vaše. Tedy disproporce v páru. Neuvádíte, zda muž byl takový hned po Vašem seznámení. Cukrovka sice může (nikoli u každého diabetika) sexuální funkci výrazně oslabovat, ale neměla by takhle téměř anulovat jeho projevy blízkosti, příchylnosti a něhy. Prostě Vy a on jste asi každý „z jiného těsta“. Možná je Váš muž skvělý v mimosexuálních sférách života.

Teoreticky nesmíme opomenout ani takové varianty, že on si třeba užívá s některou jinou ženou (nepravděpodobné?), anebo že je jedincem homosexuálním. To ovšem takhle na dálku zjistit nemohu. Jak sama tušíte, v zásadě máte dvě možnosti: 1. S popsanou situací se smířit a jenom sledovat její další samovolný vývoj. To prosím není úplný nesmysl; existují některé ženy, jež by právě tak postupovaly. Avšak Vy mezi ně zřejmě nepatříte. Chápu, že Vaše míra tolerance je vyčerpána. 2. S vědomím rizika rozchodu neboli ukončení vztahu na partnera vyvíjet ve slušnosti a zdvořile racionální tlak.

Vaše úsilí může zahrnovat především tyto (postupně uplatňované) prvky: a) Pokud možno ve vyladěné atmosféře žádat partnera postupně o zodpovězení té či oné principiální dílčí otázky, jež Vás bolí. Pozor, rozhovor „o nás dvou“ je vždy rizikový. b) Opakovaně jej upozorňovat, že z uvedených důvodů (viz Váš popis) jej máte ráda stále méně a méně. c) Poprosit jej, aby on sám (nejlépe ale ve dvojici s Vámi) bez většího odkladu začal navštěvovat ordinaci sexuologa. d) Posléze jej poprosit, aby on s Vámi začal navštěvovat Poradnu pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Jistěže tomu vůbec není na překážku, že nejste oddáni. Ostatně, zmíněnou poradnu můžete navštěvovat i Vy sama, jakožto jednotlivec. e) Z cirka třiceti skvělých knih MUDr. Miroslava Plzáka, CSc., si teď opatřete a přečtěte tyto dva tituly: „Gordické uzly rovnoprávného párového dorozumívání“ a „Srdce zmámené láskou“. Partner je číst asi odmítne? V takovém případě se spíše nenápadně pokuste pro některé teze z těchto knížek Vašeho přítele třeba i nadchnout. (Ano, vězte, že předem není vyloučeno nic.) f) Pokud by však žádná ze snah a) až e) nepřinesla alespoň částečné zlepšení oproti poměrům nynějším, pak byste se měla odhodlávat k rozchodu.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý den, jmenuji se Radek Riedel, je mi 26 let, minulý rok jsem měl dopravní nehodu s krvácením do mozku. Dostal jsem se z toho, teď pravidelně cvicim i jim. Bohužel nedokáži dosáhnout plne erekce nebo když ano, tak jen na chvíli. Doktorka mi napsala nějaké léky, ale stojí 2700. Chtěl jsem se zeptat, jestli by mi pomohl váš lék? Je lepší ho požívat pravidelně i kdyz nesoulozim nebo stačí jen před. Myslíte, že by mohl mít trvalé následky zlepšení, abych ho nemusel brat po každé. Jsem přeci jen mladý. Předem díky za odpověď. Riedel

Blahopřeji, že rehabilitace po úraze celkově probíhá tak úspěšně. Pro přesnost připomínám, že Zerex (ve třech existujících modalitách, tj. Zerex klasik nebo extralong nebo ultragold) není lék v pravém smyslu slova, nýbrž je to potravní doplněk. Ano, Zerex užívejte, a to (v souladu s návodem) před každým sexuálním aktem, nikoli tedy pravidelně či každodenně. Jelikož byl v minulém roce Váš stav vážný (píšete o krvácení do mozku), o zamýšleném užívání produktů Zerex předem uvědomte Vašeho neurologa nebo traumatologa.

Zda se budou Vaše sexuální funkce zlepšovat plynule a natrvalo, to se teď nedá seriózně odhadnout. V každém případě by pro Vás byla vhodná taková partnerka, která příliš nelpí na spolehlivém ztopoření penisu, neboli která si potrpí i na sexuální hrátky bez vlastního tělesného spojení. A pokud se Vám nepodaří našetřit tu Vámi zmíněnou částku 2700 Kč, pozeptejte se Vaší lékařky, zda třeba nechce uvažovat o předepsání přípravku takzvaně generického; ten totiž bývá cenově daleko přístupnější neboli ne tak drahý.

Václav Urbánek

Dobrý den. Byla mi zjištěna cukrovka druhého typu. Jak prosím vás, předejdu případných komplikací při sexu. Zatím erekci mám normální. Cvičím, chodím na procházky. Snažím se dodržet zdravější stravu.

Postupujete správně. (Byť neznám Váš věk.) Možnost, že během let se Vaše sexuální funkce (erektivita) bude méně či více zhoršovat, je dosti pravděpodobná, ale nikoli jistá. To do určité míry platí i v případě nulových preventivních opatření. Pokud jde o Vámi dotazovanou prevenci, my doktoři v bílém plášti jsme „vesmírem“ nuceni pacientům leckteré věci zakazovat, což v principu nečiním rád:

1. Dbejte si na to, aby péče Vašeho praktického lékaře nebo diabetologa byla setrvalá, systematická, tedy aby ev. z nějakých provozních důvodů nedocházelo v péči k časovým výpadkům. A aby na případné větší výkyvy ve Vašich laboratorních hodnotách bylo pružně reagováno patřičnou úpravou v dávkování léků.

2. Mějte na paměti, že kouření cigaret neboli nikotinizmus se během desítek roků obrovsky záporně podepisuje na stavu a funkci veškerých cév. Přičemž cévní faktor je pro kvalitní ztopoření prvořadý. Avšak možná že právě Vy jste nekuřák.

3. Jedinci holdující alkoholu mívají ztopoření nespolehlivé a posléze mizivé. V prvé řadě mám teď na mysli „přeborníky – pivaře“. Takže od alkoholu se odtahujte. (Z abuzu jiných návykových látek Vás nepodezírám.)

4. Staří sexuologové správně připomínali, že klíčovým afrodiziakem je dostatek klidného spánku a pobyt plus pohyb (turistický či sportovní) na čerstvém vzduchu.

5. Tento bod Vás asi zaujme. Jste-li tak trochu „experimentátor“, investujte nejméně pět tisíc (či více) českých korun do zakoupení kvalitního a neporuchového podtlakového erekčního přístroje. Ačkoli je Vaše erektivita dodnes v pořádku, používáním zmíněné „vakuové pumpy“ (podrobný návod bývá výrobcem přiložen) můžete už nyní bezodkladně začít TRÉNOVAT prokrvování Vašeho penisu. Když touto mechanickou pomůckou i několikrát za den navodíte pevné ztopoření, velice tím budete procvičovat a podporovat funkčnost drobných cév pohlavního údu. Notně tak napomůžete zachování dobré sexuální funkce i do příštích desetiletí. (Pravda, v životě je máloco jisté.) A bylo by nejlépe, kdyby na výběr vakuové pumpy nějak dohlédl sexuolog nebo urolog z regionu Vašeho bydliště. Totiž pozor na to, že podtlakové erekční přístroje komerčně v prvém pořadí ke koupi nabízené (například v sexshopech a podobně) nebývají sice drahé, ale mohou se brzy porouchat.

6. Kromě klasických souloží s partnerkou pravidelně pěstujte i NEKOITÁLNÍ párové sexuální aktivity. (V této poradně o nich píši často.)

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

moze sa skombinovat tbl.bisoprolol na vysoky tlak s zerex tabl.dakujem.

Svou odpověď rozdělím na dvě vzájemně odlišné varianty: 1. Pokud přípravek Bisoprolol užíváte opravdu výhradně a jen proti zvýšenému tlaku krevnímu neboli hypertenzi, a to s příznivým kýženým efektem, tak v takovém případě nemám vůči souběžnému užívání produktů Zerex sebemenších námitek. 2. Avšak ta farmakologická situace může leckdy být složitější, totiž kromě hypertenze bývá účinná látka bisoprolol používána také při ischemické chorobě srdeční (angině pectoris) a při stabilizovaném chronickém srdečním selhání. Navíc má lék hned několik podob: Bisoprolol Mylan, Bisoprolol PMCS, Bisoprolol – Ratiopharm, Bisoprolol Vitabalans. Při takovýchto závažných eventualitách musíte o záruku požádat Vašeho předepisujícího lékaře, který podrobně zná Vaši dlouhodobou zdravotní dokumentaci. Ano, mohl bych vyslovit domněnku, že souběžné užívání výživového doplňku Zerex s kterýmkoli z existujících léčivých přípravků bisoprololu uživatele pravděpodobně nikterak nepoškodí. Avšak v lékařství se musí postupovat (pokud možno) najisto!

Václav Urbánek

Zdravím, mám poruchu erekce s manželkou, protože jsme měli hodně problémů a měli se rozejít a tak teď při sexu nemám erekci i když jsem velice vzrušen, nepomáhá ani Sildenafil Mylan. Vše je stresem, protože jinak problém s erekcí není. Porádíte co s tím? Děkuji Roman

Váš rozbor či odhad stávající situace se mi jeví jako správný. Vaše erektilní dysfunkce je zřejmě převážně psychogenní povahy; vydržte, prognóza je v takovém případě v zásadě příznivá. Pokud je lékař, jenž Vám Sildenafil Mylan předepsal, nesexuolog, možná neměl tolik času rozebrat s Vámi i psychologickou stránku záležitosti? S manželkou teď preferujte párové NEKOITÁLNÍ sexuální hrátky (směřující k orgazmu ženy a k orgazmu muže), neboli nebuďte příliš zaměření na sledování kvality ztopoření. Hodně podrobnějších informací vyčtete z knihy profesora PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc., „Sexuální starosti a radosti“.

Ověřte s Vaším předepisujícím lékařem, zda Sildenafil Mylan užíváte v plné dávce a zda přesně dodržujete instrukce z příbalového letáku. Vyzkoušet můžete doplněk stravy Zerex – o kterém v této poradně hodně píši. Optimálním postupem by ovšem bylo, kdybyste jakožto manželská dvojice mohli docházet do ordinace odborného sexuologa; chápu, že u celé řady párů to není provozně proveditelné. Lékař by Vám po bedlivé úvaze mohl navíc případně předepsat jemný medikament zklidňující Vaši psychiku. To však bývá vyloučeno v případě řízení vozidla nebo práce ve výškách či u strojů.

Václav Urbánek

Dobry den pane doktore. Obracim se na Vas s dotazem a sklopenou hlavou. Pred cca mesicem a pul jsem dobral 2 mesicni kuru anabolik. Nikdy drive jsem s nimi nemel co docineni. Bral jsem testosteron. Ovsem po jeho vysazeni se od te doby trapim s nedostatecnou erekci a malou chuti na sex. Muzete mi poradit jak rychle veci a procesy ve svem tele mohu navratit k normalu? Predem diky. Lukas B. 31 let:

Z Vašeho (opodstatněně) provinilého tónu vysvítá, že k užívání testosteronu jste se asi dostal jakýmsi bočným neboli nesprávným, neindikovaným způsobem? Je tomu opravdu tak? Věřím, že k takovému zjevně nerozumnému počínání se už znovu nevrátíte či neuchýlíte. Nyní podstupte u Vašeho praktického lékaře celkovou prohlídku, včetně prošetření veličin laboratorních. Avšak jsem ve Vašem případě docela optimistický. Odhaduji, že na Vámi popisovaném výpadku sexuálních funkcí se do značné míry podílí i vzniklá psychická nadstavba, včetně výčitek svědomí.

Nějaký briskně působící „kouzelný proutek“ teď asi nehledejte; on zřejmě ani neexistuje. Přidržte se tvrzení starých sexuologů, že nejlepším afrodiziakem je dostatek klidného spánku a přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu. Též s přihlédnutím k Vaší věkové kategorii si myslím, že nebudou zapotřebí žádná jiná opatření, že během dalších dvou tří měsíců „přiroda“ Vaše sexuální fungování postupně pozvedne k normě. Pokud by se tak přece jen nestalo, v takovém případě se pak objednejte do ordinace sexuologa nebo urologa.

Václav Urbánek

Pane doktore,je mi 72 let na podporu erekce mi MUDr.urologie předepsal Sildenafil Teva 50mg. Ja jsem si pořidil ZEREX Ultragold ten uživam podle doporučeni zatím jeden a půl měcice, mírne zlepšeni tu je ale není to zdaleka ono pokud chci pohlavni styk musim si vzit Sildenafil Tava 50mg.Potom je erekce jak ma být ale k vyvrcholeni při styku nedojde.Asi po dvaceti minutách to vzdávám partnerce se to už nelíbí, erekce slábne musím to donkčit masturbaci.Chtěl bych se zeptat jestli to mohu takle skombinovat.Muj zdravotni stav je dobrý.Citim se dobře jen ten malej začal zlobit.Prosim poraďte mi děkuji.

Ano, i Vámi popsané kombinované užívání tobolek Zerex ultragold a standardní dávky Sildenafilu Teva je dobře přípustné. Velká opatrnost by byla na místě pouze v případě, že byste byl jedinec s nizoučkým tlakem krevním, což ale pro věk 72 roků příliš nepředpokládám. Navíc se můžete radovat ze skutečnosti, že v současné době jsou generické přípravky sildenafilu cenově již báječně přístupné.

Z chybění ejakulace koitálně navozené si těžkou hlavu nedělejte, vždyť ve věkové kategorii kolem sedmdesátky je to nedostatek statisticky častý, zcela běžný a farmaky prakticky neovlivnitelný. Vychutnávejte si těch krásných patnáct dvacet minut soulože, jež Vaše partnerka akceptuje, a závěrečné masturbační navození ejakulace se popřípadě pokuste začlenit (ovšemže dle individuálního cítění, prožívání a výsledného postoje Vaší partnerky) do párové erotické hry.

Celkově si dávejte záležet i na úsměvném, žertovném vyladění Vaší dvojice. Shrnuji tedy, že s Vaším postupem souhlasím. Přičemž proň neexistuje žádné striktní věkové omezení. Sildenafil Teva Vám zřejmě nepřináší žádné výrazné nežádoucí vedlejší účinky, takže do budoucna máte ještě „v rezervě“ eventuální zdvojnásobení jeho jednotlivé dávky na plných sto miligramů - a to v případě potřeby a po schválení Vaším předepisujícím urologem.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

dobrý den pane doktore mám dotaz je mi 19 let a mám problem s dosažeím erekce myslím si že jsem po fyzické stránce zdravý a že to bude spíše psychického rázu (stres nervozita strach ze selhání které vždy příde) nedávno jsem zkoušel před sexualním stykem si vzít tablety viagry a nepomohlo to žádné zlepčení nenastalo prosím o radu jak postupovat abych se tohoto problému zbavil

Věkově stojíte na začátku pohlavního života a popsal jste svou erektilní dysfunkci, patrně psychogenního původu. Dominantním příčinným i průvodním faktorem je Vaše takzvaná „nejistota z očekávání“. Je srozumitelné, že v případech dysfunkcí majících příčinu „čistě“ psychickou, tedy bez prokázaného podkladu organického neboli tkáňového, je možnost příznivého ovlivnění stavu poměrně nejsnazší. Takže zůstaňte optimistou.

Učiňte prosím tato tři opatření: 1. Vy sám nebo společně s Vaším předepisujícím lékařem prověřte, zda potenciál účinku Viagry nezůstává na půli cesty, neboli zda je patřičně využit. To znamená: a) Vězte, že efekt Viagry můžete seriózně vyhodnotit až po cirka sedmi užitích. b) Dodržujete opravdu přesně instrukce z příbalového letáku? c) Standardní jednotlivou dávku Viagry 50 mg (výskyt nežádoucích vedlejších účinků nebývá častý) je možno posléze zvýšit na plnou dávku sto miligramů. 2. Pokud jste balení Viagry už využíval, třeba si v ní dejte (přechodnou) přestávku. A k postupné tonizaci Vašich sexuálních funkcí si opatřete doplněk stravy Zerex. Nejdříve využívejte Zerex klasik jedno až dvě balení a poté (podle vývoje situace) nejspíš přejdete na Zerex ultragold. 3. Pokud usoudíte, že je Vaše partnerka povahově schopna kvalitní empatie, neboli vcítění se do Vašeho rozpoložení, se vším se jí otevřeně svěřte. A požádejte ji a vysvětlete, že by záležitosti velmi prospělo po nějakou dobu upřednostňovat párové NEKOITÁLNÍ sexuální aktivity směřující k orgazmu jejímu i Vašemu; neboli preferovat intimní mazlení a erotické hrátky bez vlastního tělesného spojení. Klasické souloži se úplně vyhýbat nemusíte, ale prozatím ji ve Vašem párovém scénáři ponechte až na druhém místě jakožto „nepovinnou“ a jen když „bude příroda nakloněna“.

- Výše uvedené postupy by Vás dříve nebo později měly dovést k úspěchům. Ostatně samotný sildenafil, ať už ve formě Viagry anebo v podobě přípravků generických, je účinná látka s obvykle energickým kýženým efektem.

Václav Urbánek

Mám kámošku,která měla přítele a spolu mají 4.letou holčičku,ten ji poslal jeho penis a video jak si u toho dělá dobře,je tohle normální a může maminka holčičky tohle nahlásit na sociálce,že si nepřeje,aby jeho dcera se s ním stýkala?Jeho maminka pracuje v bordelu a ještě ho ve všem podporuje.Maminka holčičky se bojí,aby takhle jednou nedopadla i její dcerka. Děkuji za odpověd

Paní Magdo, informace mi posíláte jaksi „z druhé ruky“. Ta erotická videa v současnosti žel zaplevelují veřejný prostor. Pokud jsem Váš dotaz pochopil dobře, Vaše plnoletá kamarádka obdržela od bývalého partnera jednorázově (nikoli opakovaně) video zmíněného druhu. To od něho jistě není čin noblesní či chvályhodný. (Nepíšete, zda se ti dva dospělí rozešli vcelku přátelsky či naopak hodně dramaticky – což zdaleka není zanedbatelné.) Sociální pracovnici může Vaše kamarádka nahlásit, cokoli uzná za vhodné. Na druhou stranu se domnívám, že Vámi popsaná událost nic nevypovídá o tom, zda se ten pán ke své čtyřleté dcerce chová dobře či špatně. Víte, jsou i takové případy, že maminky malých dítek vystupují vůči otci dítěte s tvrzeními účelovými, někdy dokonce smyšlenými. Ani se nesetkávám s babičkami, které by svým čtyřletým vnučkám chtěly potažmo ubližovat. A vězte prosím, že se ve svém nazírání snažím být nestranný. Pokud snad je cílem Vaší kamarádky natrvalo zabránit bývalému partnerovi v kontaktech s dcerkou, pak nejspíš dříve nebo později přijde ke slovu právník a popřípadě i soudní znalec. Vy ani já nemáme dostatek validních podkladů k objektivizování předmětné situace.

Václav Urbánek

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je normální že můj muž 38 let má třeba 2x v týdnu samovolný výron semene ve spánku sám je z toho nešťastný neví co má dělat .Náš intimní život je v pořádku .Poradíte nám? děkuji předem za odpověď.

U Vašeho muže se jedná o noční poluce; leckdy mohou být doprovázeny erotickými sny, což ale není pravidlem. Ubezpečuji vás oba, že noční poluce jsou jev naprosto normální, tedy fyziologický, vyskytující se od doby pohlavního dozrávání s různou častostí prakticky u každého muže. Není tedy nejmenší důvod k pocitům rozladěnosti či dokonce k obavám. Rovněž tak není nejmenší důvod k jakýmkoli opatřením. Pokud byste jakožto dvojice zvýšili častost pohlavních styků, nočních polucí by možná ubylo, ani to však není pravidlem. Takže žádnou takovou instrukci vám nedávám. Lze do značné míry očekávat, že posléze až ve vyšším věku bude u Vašeho muže nočních polucí výrazně méně. On je možná „nešťastný“ z potřísněného prádla, ale dáte mi asi za pravdu, že fungující pračka si se skvrnkami poradí snadno.

Václav Urbánek

dobrý den. Nedostal jsem odpověd na otázku zda-li můžu brát zerex když beru lék na ředění krve Elikvíz a na tlak Prestarium v malých davkách.Děkuji

Vážený tazateli, svou odpovědí Vás nepotěším: Antihypertenzívum Prestarium v malé dávce by nám sice k případnému užívání potravního doplňku Zerex vůbec nevadilo. Avšak uvádíte též antikoagulancium Eliquis, Vašimi slovy lék „na ředění krve“. Totiž užívání kteréhokoli léčivého přípravku snižujícího krevní srážlivost bývá záležitost natolik citlivá, že rostlinné složky v tobolkách Zerex obsažené by mohly tuto jemně navozenou rovnováhu krevní srážlivosti narušit neboli ovlivnit škodlivě. A v krajním případě i navodit závažnou komplikaci zdravotního stavu, pro pacienta nebezpečnou a ohrožující. Z těchto důvodů je užívání kteréhokoli léku snižujícího krevní srážlivost jednou z mála situací, kdy tobolky Zerex zakazuji, neboli považuji je za žel výslovně a jednoznačně kontraindikované.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

lze zerex uzivat i pri diagnostikovanem vysokem tlaku a cukrovce??dekuji

Předpokládám, že od svého praktického lékaře, popřípadě od odborníka – specialisty, už (dlouhodoběji) užíváte léky jak proti zvýšenému tlaku krevnímu, tak proti cukrovce. Doplněk stravy Zerex obecně bývá organizmem velice dobře snášen. Jeho velkou výhodou je nulový výskyt jakýchkoli nežádoucích vedlejších účinků. Ano, můžete jej bez obav užívat. Je zapotřebí, abyste o užívání přípravku Zerex Vašeho praktického lékaře příležitostně informoval.

Václav Urbánek

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli nevadí užívat Zerex extralong , když užívám antibiotika doxyhexal? Děkuji

V příbalovém letáku Doxyhexalu je uvedeno, že přípravek „zvyšuje účinnost a vyvolává nežádoucí účinky léků snižujících srážlivost krve“. Třebaže Zerex (extralong) není lék, nýbrž doplněk stravy, jeho bylinné složky by se ve spolupůsobení s Doxyhexalem (teoreticky) mohly uplatnit právě zmíněným nežádoucím způsobem. Proto doporučuji po dobu užívání Doxyhexalu Zerex raději neužívat. Ostatně terapie antibiotiky obecně, a tedy i Doxyhexalem, obvykle bývá poměrně krátkodobá.

Václav Urbánek

Dobrý deň, Som 65 ročný muž, lekár mi predpísal na posilnenie erekcie liek Sildenafil Medreg 100mg.Užijem raz do týždňa pol tablety, účinok je veľmi dobrý, len po užití tablety mi príde horúčava do tváre a na druhý deň ma bolí hlava. Môžete mi poradiť nejaký liek po ktorom nebudem pociťovať bolesti hlavy a nepríjemný pocit v tlaku v tvári.? Môže byť aj volnopredajný. Ďakujem Jozef

Ano, léčivá látka sildenafil, ať už je uplatněna kteroukoli z řady zúčastněných farmaceutických firem (například Váš Sildenafil firmy Medreg) podporuje erektivitu výborně, velmi účinně a energicky. Nežádoucí vedlejší účinky, jež popisujete, se u některých uživatelů vyskytují. Mám pro Vás toto řešení: Váš předepisující lékař spolu s Vámi vybere jeden ze tří též běžně dostupných přípravků, které mají biochemický mechanizmus účinku obdobný jako preparáty sildenafilu. Avšak právě tu základní léčivou látku mají od sildenafilu odlišnou (uvedu ji vždy v závorce). Takže nežádoucí vedlejší účinky, na které si stěžujete, při nich (pravděpodobně) nebudou. Jelikož každý lidský organizmus je jedinečný, je zapotřebí lék vyzkoušet v praxi. V pořadí dle historie vzniku jsou to  1. Cialis (tadalafil) firmy Eli Lilly;  2. Levitra (vardenafil) firmy Bayer Pharma AG;  3. Spedra (avanafil) firmy Menarini – VON Heyden.

Kromě toho Vám jakožto doplněk stravy doporučuji Zerex. Využívejte jedno až dvě balení Zerex klasik, poté je vhodné navázat alespoň jedním balením Zerex ultragold.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

dobry den pane doktore jemi 51 roku mam pritelkyni a chtel bych se zeptat jakto ze pri kazdym sexu jsem po minute hotovej chtel bych vydrzet aspon pul hodiny je nejaka pomoc nerad bych aby si pritelkyne nasla jineho diky

Vámi nastolené téma shrnu do osmi hlavních bodů. Přičemž platí logická zásada „Z postupů prozkoušených preferovat ty, které se konkrétnímu páru či jedinci v praxi osvědčují“:
1. Striktně dodržovat častost ejakulačních vybití, a to nejlépe (pokud možno) každý druhý den čili obden. Neboli jak v partnerském páru, tak ev. i „single“ mít sexuální režim pravidelný.
2. Vyzkoušet rady tradované: Během soulože např. přenášet svou mysl k představám neerotickým, čistě prozaicko-pracovním. Někdo zařazuje do série kopulačních pohybů přestávky.
3. Některým (mladým) mužům pomáhá, když před večerním pohlavním stykem již třeba dopoledne onanují až do ejakulace.
4. Nejen z důvodů antikoncepčních používat kondom; neboli využívat tlumivý mechanický vliv této latexové membrány.
5. Sexuolog či jiný lékař může k nanesení na žalud penisu, ovšemže pod kondom, předepsat tlumivou mast nebo gel nebo sprej.
6. Podle podrobného návodu popsaného v knize profesora PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc., „Sexuální dysfunkce – příčiny a léčba“ se ve dvojici s partnerkou věnovat univerzálnímu nácviku sexuálních funkcí, včetně takzvané stiskací techniky.
7. Mnoha mužům pomáhá výživový doplněk Zerex extralong. Užívá se jedna tobolka neboli kapsle jednu hodinu před sexuálním aktem; maximální denní dávka obnáší dvě kapsle.
8. Z nespecificky se uplatňujících medikamentů, sexuologem předepisovaných, nejúčinnější byl a je Anafranil. Nyní však máme už k dispozici výborný, moderní, naprosto cíleně působící léčivý přípravek – generickým složením dapoxetin, registrovaný pod firemním názvem Priligy.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý den, mám š přítelkyni dvou letou dceru a poslední rok nemá zájem o sex máme ho sotva jednou za 40 dní bere antikoncepci ale nerozumim proč nemá na sex chutě ani náladu a když už máme sex tak mi přijde že hi to nevzrušuje děkuji Vasek

Vzhledem ke dvouleté dcerce předpokládám, že jste poměrně mladý pár; takže Vámi uvedenou koitální frekvenci lze žel označit slovem mizivá. Obecně asi nejčastěji bývá ve hře kombinace vícero příčin. A Vy víte, že bych musel být skoro jasnovidec, abych na dálku „trefil“ ty pravé. Otevřeně Vám nastíním výčet možností, přičemž postupuji od těch častých a běžných k oněm vzácnějším až raritním:
1. Vaše partnerka je (ve smyslu může být) vytížena až vyčerpaná péčí o dceru i další příbuzné, pracovními povinnostmi a množstvím jiných starostí, popřípadě obtížemi zdravotními.
2. Její sexuální temperament (založení) byl od přírody vždy nízký. (Proti tomu ale svědčí dobrý zájem o sex po celý rok po porodu.)
3. Jako muž jste ji nikdy příliš nepřitahoval, popřípadě jste ji něčím zklamal či dokonce ranil.
4. Hormonální antikoncepce sexuální touhu u některých žen tlumí neboli snižuje, avšak u jiných žen naopak zvyšuje.
5. Nespokojenost s Vaším párovým sexuálním scénářem.
6. Nevěra ženy.
7. Menšinová sexuální orientace ženy; tedy nikoli heterosexuální.
8. V posledních letech se dílčí podskupina populace profiluje pod pojmem „asexuálové“ (viz na internetu); Vaši partnerku k nim neřadím.
– V zásadě máte prosím na výběr jen ze dvou doporučeníhodných postupů:
a) I po celém roce Vaší mužské sexuální nouze vydržet ještě v roli trpělivého a vnímavého pozorovatele. Je to postup zdlouhavý, avšak bezrizikový. Pokud jste na partnerce citově hodně závislý, preferujte jej. Přitom ve vší počestnosti Vám mohou informaci napovědět či spíše naznačit ženy z partnerčiny blízkosti: její kamarádka, sestra, matka apod.
b) Výhradně za emočně vyladěné, klidné atmosféry můžete partnerku přímo požádat o věcné vysvětlení, popřípadě své nároky na vysvětlení umírněně stupňovat. Je to postup sebevědomý, leckdy poměrně účinný, ale jindy pro další osud partnerského vztahu může být nebezpečný. Zdůrazňuji, že v páru každý rozhovor „o nás dvou“ je víceméně rizikový. Pokud partnerka rázně odmítne takové téma rozebírat, bylo by asi taktické opět se stáhnout do role láskyplného pozorovatele. Avšak, jak už jsem zmínil, Váš postup bude značně odviset od míry Vaší citové angažovanosti ve vztahu, ovšemže s výrazným přihlédnutím k Vašemu otcovství.
MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně mého muže. Před několika lety prodělal cévní mozkovou příhodu, která nezanechala žádná viditelná tělesná omezení, trpí jen občasnými změnami nálad, lehkou depresí, je unavený. V sexuálním životě došlo v posledním roce k jisté stagnaci, která se projevuje nechutí k sexu a občasnými problémy s erekcí. Během noci k erekci dochází. V současné době je po operaci břišní aorty, užívá léky na vysoký tlak a na ředění krve. Zajímalo by mě, zda jsou popisované problémy v sexuálním životě důsledkem těchto popisovaných zdravotních problémů a také zda může být případný pohlavní styk po takovém zákroku nebezpečný. Prosím o radu, zda existuje nějaké řešení. Děkuji za odpověď. 

Cévní mozková příhoda (CMP) obvykle do jisté míry mění osobnostní strukturu pacienta – jak sama popisujete. A neurologové někdy obrazně říkávají, že CMP připočte deset let věku. Žel u značného procenta postižených se CMP v průběhu dalších let dostaví znovu, někdy při nadstandardní zátěži fyzické nebo psychické. Ač neznám věkové poměry Vaší dvojice, soudím, že občasné projevy erektilní dysfunkce jsou u Vašeho muže způsobeny v prvé řadě hypertenzní chorobou; z hlediska zákonitostí krevního oběhu je to pravidlem. Také leckteré z léků užívaných proti zvýšenému tlaku krevnímu (neboli antihypertenzív) erektivitu tlumí; což bývá vytištěno v příbalovém letáku. Předepisující praktický lékař či internista by popřípadě mohl upřednostnit takové antihypertenzívum, jež erektivitu netlumí; taková příznivá volba ale není zdaleka u každého pacienta proveditelná.

Operaci břišní aorty ovšem považuji za událost celoživotně naprosto zásadní. Domnívám se, že míru mechanického, popřípadě i cirkulačního rizika během poklidného pohlavního styku může posoudit zejména nebo i výhradně dotyčný operatér, a to ve vztahu k rozsahu a datu operačního výkonu. Pro dokreslení, v roce 2008 bylo zveřejněno, že v důsledku víceméně samovolného poškození břišní aorty, vzniklého během práce na zahradě, zesnul skvělý zpěvák, pan Karel Hála, byť v pokročilém věku 74 let. (Podrobněji viz v jeho životopise na internetu.) Proto, ač jsem sexuologem, přimlouvám se, abyste se s mužem především radovali, třeba i každodenně, že operace dopadla zdárně. A v sexuálním soužití se prosím držte hodně zpátky, vše ponechte na pocitech i kolísajícím rozpoložení Vašeho muže, na řeči jeho těla. Odhaduji, že do ordinace odborného sexuologa on asi směřovat nebude, i když ani taková varianta není vyloučena. Tímto Vám sděluji svůj osobní názor; ovšemže nemusíte se mnou ve všem souhlasit.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobry den, je mi 23 let a mam problem ze se udelam cca po 3 minutach sexu..nekdy ani to ne. Chci se zeptat jak se to da resit ? Pritelkyne me neskutecne pritahuje a chci aby byla spokojena. nejake prasky ci gely co by mohli pomoct ?? dekuji

Nejspíš se podivíte mému sdělení, že odborníci (sexuologové a urologové) zaujali na mezinárodní úrovni arbitrážní stanovisko, že o sexuální dysfunkční poruchu s názvem předčasná ejakulace se jedná jen v případech, kdy ejakulační latence neboli časový interval od začátku dráždění pohlavního údu do výronu semene je kratší než jedna(!) minuta. Z tohoto zorného úhlu je Vaše ejakulační latence tříminutová docela přijatelná. Avšak plně s Vámi souzním, že hodně záleží na sexuální reaktivitě konkrétní ženy. Nelze asi očekávat, že křivka sexuálního vzrušení Vaší mladé partnerky bude při pohlavním styku směřovat k orgasmu rychle čili strmě. Proto bohatě rozvíjejte dotekovou předehru před vlastním tělesným spojením. Snažte se přitom, aby v aktuální hladině sexuálního vzrušení měla partnerka stále značný náskok oproti aktuální hladině Vašeho (mužského) sexuálního vzrušení. - Vámi nastolené téma shrnu do osmi hlavních bodů. Přičemž platí logická zásada „Z postupů prozkoušených preferovat ty, které se konkrétnímu páru či jedinci v praxi osvědčují“:

1. Striktně dodržovat častost ejakulačních vybití, a to nejlépe (pokud možno) každý druhý den čili obden. Neboli jak v partnerském páru, tak ev. i „single“ mít sexuální režim pravidelný.

2. Vyzkoušet rady tradované: Během soulože např. přenášet svou mysl k představám neerotickým, čistě prozaicko-pracovním. Někdo zařazuje do série kopulačních pohybů přestávky.

3. Některým (mladým) mužům pomáhá, když před večerním pohlavním stykem již třeba dopoledne onanují až do ejakulace.

4. Nejen z důvodů antikoncepčních používat kondom; neboli využívat tlumivý mechanický vliv této latexové membrány.

5. Sexuolog či jiný lékař může k nanesení na žalud penisu, ovšemže pod kondom, předepsat tlumivou mast nebo gel nebo sprej.

6. Podle podrobného návodu popsaného v knize profesora PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc., „Sexuální dysfunkce – příčiny a léčba“ se ve dvojici s partnerkou věnovat univerzálnímu nácviku sexuálních funkcí, včetně takzvané stiskací techniky.

7. Mnoha mužům pomáhá výživový doplněk Zerex extralong. Užívá se jedna tobolka neboli kapsle jednu hodinu před sexuálním aktem; maximální denní dávka obnáší dvě kapsle.

8. Z nespecificky se uplatňujících medikamentů, sexuologem předepisovaných, nejúčinnější byl a je Anafranil. Nyní však máme už k dispozici výborný, moderní, naprosto cíleně působící léčivý přípravek – generickým složením dapoxetin, registrovaný pod firemním názvem Priligy.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Dobrý den, je mi 70 let a užívám asi 20 let je jedny prášky a to na vysoký krevní tlak. Takže mám léčený vysoký tlak. Mohu občas použít 1 tabletu ZEREX ( balení 12 kapslí )- neublížím si tím ? Díky za radu.

Z Vašeho údaje, že po mnoho let užíváte stále tentýž lék (antihypertenzívum), vyvozuji, že jsou průběžně naměřené hodnoty Vašeho krevního tlaku při léčbě poměrně stálé. Pokud je i Vaše celková srdečně cévní zdatnost příznivá, pak můžete přípravek Zerex bez obav užívat. Jeho užívání bych naopak nedoporučoval v případě, že by konkrétní hodnoty krevního tlaku u Vás hodně kolísaly, neboli byly výrazně nestálé. Taková situace však zřejmě vůbec není aktuální. O výživovém doplňku Zerex byste měl informovat též Vašeho praktického lékaře.

Václav Urbánek

Co by vyléčilo předčasnou ejakulaci.Děkuji.

Vámi nastolené téma shrnu do osmi hlavních bodů. Přičemž platí logická zásada „Z postupů prozkoušených preferovat ty, které se konkrétnímu páru či jedinci v praxi osvědčují“:
1. Striktně dodržovat častost ejakulačních vybití, a to nejlépe (pokud možno) každý druhý den čili obden. Neboli jak v partnerském páru, tak ev. i „single“ mít sexuální režim pravidelný.
2. Vyzkoušet rady tradované: Během soulože např. přenášet svou mysl k představám neerotickým, čistě prozaicko-pracovním. Někdo zařazuje do série kopulačních pohybů přestávky.
3. Některým (mladým) mužům pomáhá, když před večerním pohlavním stykem již třeba dopoledne onanují až do ejakulace.
4. Nejen z důvodů antikoncepčních používat kondom; neboli využívat tlumivý mechanický vliv této latexové membrány.
5. Sexuolog či jiný lékař může k nanesení na žalud penisu, ovšemže pod kondom, předepsat tlumivou mast nebo gel nebo sprej.
6. Podle podrobného návodu popsaného v knize profesora PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc., „Sexuální dysfunkce – příčiny a léčba“ se ve dvojici s partnerkou věnovat univerzálnímu nácviku sexuálních funkcí, včetně takzvané stiskací techniky.
7. Mnoha mužům pomáhá výživový doplněk Zerex extralong. Užívá se jedna tobolka neboli kapsle jednu hodinu před sexuálním aktem; maximální denní dávka obnáší dvě kapsle.
8. Z nespecificky se uplatňujících medikamentů, sexuologem předepisovaných, nejúčinnější byl a je Anafranil. Nyní však máme už k dispozici výborný, moderní, naprosto cíleně působící léčivý přípravek – generickým složením dapoxetin, registrovaný pod firemním názvem Priligy.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Pane doktore mohu používat přípravek zerex klasik v kombinaci s leky na vysoký krevní tlak?

Neuvádíte žel NÁZVY léčivých přípravků Vámi užívaných. Ověřte si prosím, že Vámi užívané léky jsou pouze a výhradně proti zvýšenému tlaku krevnímu. Některý lék by totiž mohl mít účinek kombinovaný (neboli více různých účinků) a to by možnost mého souhlasu k přípravku Zerex zpochybňovalo. Pokud tomu tak není, dále pokud jsou průběžně naměřené hodnoty Vašeho krevního tlaku při léčbě poměrně stálé a pokud je i Vaše celková srdečně cévní zdatnost příznivá, pak můžete Zerex bez obav užívat. Jeho užívání bych naopak nedoporučoval v případě, že by konkrétní hodnoty krevního tlaku u Vás hodně kolísaly, neboli byly výrazně nestálé. Taková situace však zřejmě není aktuální. O výživovém doplňku Zerex byste příležitostně měl informovat též Vašeho praktického lékaře.

Václav Urbánek

Mohu použit "ZEREX" když beru tabletky na snížení tlaku? Děkuji. Přeji hezký den

Neuvádíte žel NÁZVY (popřípadě název jeden) léčivých přípravků Vámi užívaných. Ověřte si prosím, že Vámi užívané léky jsou pouze a výhradně proti zvýšenému tlaku krevnímu. Některý lék by totiž mohl mít účinek kombinovaný (neboli více různých účinků) a to by možnost mého souhlasu k přípravku Zerex zpochybňovalo. Pokud tomu tak není, dále pokud jsou průběžně naměřené hodnoty Vašeho krevního tlaku při léčbě poměrně stálé a pokud je i Vaše celková srdečně cévní zdatnost příznivá, pak můžete Zerex bez obav užívat. Jeho užívání bych naopak nedoporučoval v případě, že by konkrétní hodnoty krevního tlaku u Vás hodně kolísaly, neboli byly výrazně nestálé. Taková situace však zřejmě není aktuální. O výživovém doplňku Zerex byste příležitostně měl informovat též Vašeho praktického lékaře.

Václav Urbánek