Libido

Syndrom sníženého libida

Syndrom sníženého libida je vlastně dlouhodobá nechuť na sex. Libido je totiž souhrn různých faktorů, hormonů a psychických stavů, které ovlivňují naše sexuální pudy, touhy a apetit. A pokud je libido snížené, naše chuť na sex rapidně klesá. Tento problém postihuje jak muže, tak i ženy.

Příčiny sníženého libida

Co snižuje mužské libido?

1. Snížená hladina testosteronu. Může mít za následek nejen ztrátu pevnosti erekce nebo neschopnost dosáhnout vyvrcholení, ale dokonce i úplnou ztrátu chuti na sex.

2. Přehnané fyzické aktivity. Neznamená to, že sportovci mají nižší libido. Jde spíše o nezdravé návyky, spojené se sportováním. Přetěžování se v posilovně spojené s užíváním dopingu má na libido jednoznačně negativní vliv.

3. Příliš těsné spodní prádlo. Obtažené slipy, ve kterých je mužská pýchy jako ve svěráku, mají negativní vliv na tvorbu spermií a také na mužské libido. Vyhněte se také „přehřívání“ citlivých partií.

4. Deprese a nespokojenost spojená s velikostí penisu. Tak, jak mnohé ženy nejsou nikdy spokojené se svojí váhou, mnoho mužů zase není spokojených s velikostí svého penisu. Pokud navíc v této své nejistotě nemají podporu partnerky, tyto stavy mohou vyústit až ve ztrátu libida.

Jak zvýšit libido?

Pozitivní výsledky přinese také aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, zdravá životospráva a relax. Pány nezklame například Zerex. Pokud si přeci jen nevíte rady, neváhejte navštívit sexuologa. Víte také, že i potraviny, které konzumujete mají vliv na vaše libido?