Erotikopédie - Slovník pojmů

Erotikopédie - Slovník pojmů

Afrodisiakum - afrodisiakum můžeme obecně definovat jako látku, která působí v mysli a vyvolává sexuální vzrušení, erotické nálady a touhy. Jak již samotný název prozrazuje, pojem afrodisiakum má původ v Řecku a je pojmenován po bohyni lásky, plodnosti a krásy jménem "Afrodita". Afrodisiaka známe například v podobě nápojů, potravin nebo afrodisiakálních parfémů, které působí skrze mysl. Kromě nich existují i tzv psychofyziologické stimulanty mysli, které povzbuzují jen smysly - zrak, čich, hmat a sluch.

Afrodisiakální parfémy - afrodisiakální parfémy obsahují přírodní afrodisiaka, která zajišťují okamžité zvýšení sexuální přitažlivosti. Správně zvolené aroma vám pomůže přivábit a získat si sympatie u potenciální partnerky či partnera. Díky kvalitním afrodisiakálním parfémům budete působit atraktivněji, získáte vyšší sebevědomí a sebedůvěru.

Andropauza - Mužskému "přechodu" se říká andropauza a podobně jako ženského klimakteria, je doprovázen nepříjenými projevy, na které se pánové musí připravit. V novější medicínské literatuře se andropauza - syndrom mužského stárnutí označuje zkratkou LOH (LOH - Late Onset Hypogonadism). Průvodním znakem andropuzy je pokles mužského hormonu, snížené libido, únava, vyčerpání, nervozita. Ubývá svalová hmota, přibývá tuková tkáň, muži přibírají. Začínají jim řídnout kosti - dochází k osteoporóze. Doplnit chybějící mužský pohlavní hormon je možné i díky přírodnímu doplňku výživy Zerex Ultragold.

Autoerotika - nebo také masturbace/sebeuspokojování může být jako mužská tak i ženská. Jde o aktivitu, při které dochází k sexuálnímu dráždění, které ve většině případů končí sexuálním vyvrcholením.

Bisexualita - ze slov bi = dvojitý, sexus = pohlaví je typ sexuální orientace jedince (nazývaného bisexuál) k jedincům obou pohlaví v přibližně stejné míře. Pojem označuje nevyhraněnou pohlavní orientaci mezi homosexualitou a heterosexualitou.

Bod G - je erotogenní zóna ve vagíně - zhluk nervových zakončení, jejíž existence nebyla prokázána ani vyvrácena. U některých žen stimulace této oblasti vede k rychlému orgasmu. Je pojmenována po Ernstu Gräfenbergovi, německém lékaři, který tuto erotogenní zónu popsal poprvé ve svém článku v roce 1950. Bod G je složen z topořivé tkáně ve tvaru fazolky. Bod G u muže tvoří místo nacházející se mezi varlaty a análním otvorem, které se nazývá také perineum.

Ejakulace - je výron, vystříknutí semene z mužského pohlavního údu. K ejakulaci může dojít při pohlavním styku, masturbaci nebo spontánně ve spánku (poluce) a je většinou doprovázena pocitem sexuálního vyvrcholení - orgasmu.

Erekce - je proces, který se přirovnává k hydraulické události, která je regulována hormony a nervy. Ty umožňují, aby se zvýšil průtok a skladování krve v rámci topořivých těles přítomných v penisu. Tento proces vede ke zvýšení tlaku a tvrdosti a pevnosti penisu. Jednoduše a laicky řečeno, penis se při erekci napřimuje a prodlužuje. Zároveň se při erekci zvětší průměr vaší močové trubice a spermiím tak umožní rychlejší cestu ven.

Erektilní dysfunkce - neboli porucha ztopoření je nedostatečné nebo úplně chybějící ztopoření pohlavního údu, které ztěžuje nebo znemožňuje uskutečnění pohlavního styku. Erektilní dysfunkce může být způsobena tělesnou chorobou nebo může mít psychogenní původ.

Organická erektilní dysfunkce vzniká tehdy, když nějaká nemoc, operace nebo úraz poškodí cévy nebo nervy zásobující penis, nebo naruší hormonální rovnováhu těla. Také se může jednat o nežádoucí účinek podávání některých léků.

Psychogenní erektilní dysfunkce může být způsobena strachem, stresem, rozčilením nebo zklamáním. Často je způsobena "obavami ze selhání" - obavami muže, že při styku nedokáže uspokojit partnerku.

Erotické pomůcky - jsou předměty, které se obvykle používají při masturbaci nebo pohlavním styku na zintenzivnění sexuálních zážitků a na zlepšení a zpestření intimního života. Použití pomůcek obvykle vede k dosažení sexuálního uspokojení. Mezi erotické pomůcky patří: afrodisiaka, anální kuličky, anální kolík, dildo, erekční kroužek, lubrikační gel, nafukovací panna, umělá vagína, vakuová pumpa, venušiny kuličky, vibrační vajíčko, vibrátor a jiné.

Erotika - pochází z latinského slova eroticus - týkající se pohlavní lásky, Erós - tělesná láska, bůh lásky. je vše vztahující se k lásce a pohlavnímu životu. Kultivované projevy související se sexualitou. Její různé formy jsou podmíněny kulturně-historickými podmínkami.

Erotogenní zóny - jsou všechna místa na vašem těle, jejichž hlazení a jiné laskání je pro vás sexuálně vzrušující. Schopnost sexuálního zážitku není omezena pouze na pohlavní orgány, v podstatě by mohlo být velkou erotogenní zónou celé tělo - ušní lalůčky, krk, šíje. Velmi citlivá jsou například prsní bradavky.

Exhibicionismus - pohlavní úchylka projevující se obnažováním se na veřejnosti; nejčastěji se vyskytující pohlavní odchylka spočívající v obnažování genitálií a masturbaci před osobou opačného pohlaví. Exhibicionista obvykle nekomunikuje. Pokud se o to pokouší vulgárním slovníkem, násilnými gesty, může jít o sexuálního agresora.

Fetišismus - podle mezinárodní klasifikace nemocí je fetišismus používání neživého objektu jako dráždidla k sexuálnímu vzrušení a sexuálnímu uspokojení. Mnohé fetiše jsou ve spojitosti s lidským tělem, například části oděvu nebo obuvi. Jiné časté materiály charakterizuje určitá struktura, jako je guma, plasty nebo kůže. V některých případech slouží pouze ke zvýšení sexuálního vzrušení dosahovaného normálním způsobem.

Frigidita - nebo frigidnost je chladnost, zejména pohlavní chladnost - čili tzv. pohlavní frigidita či frigidita sexualis, projevující se jako snížená pohlavní aktivita a neschopnost orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny.

Heterosexualita - je kombinací řeckého slova heteros (jiný, různý) a latinského podstatného jména sexus (pohlaví), doslova to znamená různopohlavní. Nazývaná také heterosexuální orientace v lékařském a sexuologickém významu je převažující nebo výhradní erotická citlivost vůči osobám opačného pohlaví, která se zpravidla projevuje citovou náklonností, intenzivnějším prožíváním nebo potřebou citově významných vztahů k osobám opačného pohlaví, schopností se do nich zamilovat, obvykle také specificky vyšší touhou po fyzické blízkosti nebo orgasmických aktivitách ve vztahu k nim.

Homosexualita - sexuální orientace na jedince stejného pohlaví.

Impotence - impotence je definována jako trvalý problém dosáhnout nebo udržet erekci pro završení pohlavního styku. Není přitom řeč o občasném problému s erekcí, který může čas od času zažít každý muž - například tehdy, když je velmi nevyspalý nebo to přehnal s alkoholem. Impotence je choulostivý, dlouhodobý problém, který nepříznivě ovlivňuje kvalitu života partnerů. V širším významu slovo impotence v sobě zahrnuje několik dalších označení pro: erektilní dysfunkci, neplodnost, neschopnost ejakulace u muže, ejakulace u muže bez orgasmu, nepřítomnost jakéhokoliv nutkání k sexuálním aktivitám...

Kámasútra - je starověký indický text zabývající se lidskou sexualitou. Autorem textu je indický filozof Mallanága Vátsjájana, který žil v období mezi 4. a 6. stoletím našeho letopočtu. Kniha Kámasútra není jen sbírkou sexuálních poloh. Toto indické učení je mnohem komplexnější a nechybí mu ani estetická hodnota. Základní pilíře učení Kámasútry: láska, vzájemnost, disciplína. Novodobá sexuální příručka má název Zerexsutra. Pokud chcete nastartovat svou kreativitu a představivost, nebo být ještě lepším sexuálním partnerem, tato kniha je pro vás to pravé ořechové. ZEREXSUTRA vás provede taji sexuálních technik, které vnesou novou jiskru do vašeho života.

Kegelovy cviky - vymyslel je ženský doktor Arnold Kegel a zahrnují v sobě často nesmyslné speciální cvičení, které svou kombinací dokonale působí na tzv. PC sval. Kegelovo cvičení vzniklo v 20. letech 19. století a sloužilo na nápravu drobných anatomických odchylek vzniklých při porodu. Postupně si je však oblíbili i muži, kteří díky nim mohou lépe ovládat svou erekci a předčasnou ejakulaci, což jsou snad nejžádanější důvody, pro které se mnoho mužů rozhoduje cvičit Kegelovy cviky. Cvičení spočívá v rytmickém, tedy pravidelném zatínání svalstva - konkrétně PC svalu a jeho následným uvolňováním.

Libido - nebo pohlavní pud je sexuální touha. Je to souhrn na sebe navazujících vrozených reflexů ovlivněných hormonální činností, který vzbuzuje u dospělých touho po sexuálním styku. Někdy se mu říká i "sexuální apetit". A pokud je libido snížené, naše chuť na sex rapidně klesá. Tento problém postihuje jak muže, tak ženy.

Masochismus - podle rakouského spisovatele Sacher-Masoch (1836-1895) jde o formu sadomasochismu, při níž se daná osoba (masochista) ukájí tím, že je partnerem/partnerkou ponižován a týrán. U jednotlivce dochází k sexuálnímu uspokojení pouze tehdy, když je týrán. U masochisty se sdružuje vzrušení s bolestí duševní nebo tělesnou. Širší pojem je masochismus i vlastnost, když jednotlivec snáší bolest, které se může vyhnout, nebo sám trýznění v životě vyhledává.

Masturbace - nebo onanie, resp. onanování, sebeukájení, vzácně Ipsace je forma sexuálního chování spočívající v sexuální stimulaci pohlavních orgánů, případně jiných erotogenních zón vlastní rukou (autoerotismus), rukou partnera či partnerky, nebo erotickými pomůckami převážně s cílem dosáhnout orgasmu.

Menopauza - přechod, klimakterium. Období života ženy, během kterého postupně vyhasíná činnost vaječníků a končí menstruační cyklus. Dochází k hormonálním změnám doprovázeným poklesem tvorby pohlavních hormonů. Menstruační cyklus se stává nepravidelným až zcela přestane.

Monogamie - jednoženství je forma manželství jednoho muže s jednou ženou. Z přírodovědeckého hlediska označuje celoživotní a exkluzivní reprodukční společenství dvou individuí stejného druhu. Přírodovědci rozlišují mezi sexuální a sociální monogamií. Sociální příslušnost ke stálému partnerovi slouží v první řadě na odchov potomstva, dovoluje ale i jiné sexuální kontakty. Opakem monogamie je polygamie nebo mnohoženství.

Obřízka - obřízkou se rozumí odstranění předkožky neboli kožní části překrývající na konci penisu žalud. Po obřízce zůstává v ideálním případě celý žalud včetně jeho lemu trvale odkrytý. Za tímto lemem se potom nevytvářejí žádné kožní záhyby, ve kterých by se usazovalo smegma. Smegma je velmi nepříjemně zapáchající tvarohově bílá substance vznikající i při častém mytí pod předkožkou, kde může způsobovat záněty nebo i rakovinu.

Orgasmus - nebo sexuální vyvrcholení je vyvrcholení pohlavní rozkoše, příjemná psychologická nebo emocionální reakce na sexuální stimulaci, která je zpravidla doprovázena i silnou fyziologickou reakcí. U muže je vyvrcholení jednoznačné, výron semene je jeho skvělým ukazatelem. U žen se orgasmus projevuje jako pravidelné stahy tkáně kolem vnější části pochvy a dělohy. Jejich počet je 3-12, avšak může jich být i více.

Parafilie - představuje sexuální odchylku/úchylku nebo sexuální deviaci, která se děje tehdy, pokud se po delší dobu - nejméně 6 měsíců - vyskytují neobyčejné sexuální vzrušující fantazie, sexuální nutkavé potřeby nebo způsoby chování, které se vztahují na neobyčejné objekty, které nejsou osobami, na utrpení nebo pokoření sebe sama nebo jiných lidí nebo; na děti nebo jiné osoby, které nejsou schopny nebo ochotny poskytnout souhlas s tímto činem.

Pedofilie - je v odborném pojetí trvalá nebo dlouhodobá náklonnost či reaktivita s erotickým rozměrem převážně nebo výhradně vůči nedospělým osobám, chlapcům nebo dívkám.

Penis - je vnější mužský pohlavní orgán, který se skládá z houbovité tkáně. Tato tkáň vytváří tři samostatná topořivá tělesa: párové dutinkové těleso a nepárové houbovité těleso. Penis je zakončen žaludem penisu (glans penis), kterým prochází močová trubice. Na povrchu pohlavního údu je volně pohyblivá tenká kůže - předkožka.

Pohlavní orgány - nebo pohlavní ústrojí (lat. Organa genitalia) je podsystém urogenitálního systému; soustava orgánů, která zajišťuje rozmnožování.

Polygamie - je soužití s několika ženami současně, mnohoženství. Přestavuje manželství, když má některá ze stran několik partnerů, nejčastěji má muž několik manželek. V moderním světě je polygamie převážně mezi muslimy a hinduisty nebo i v některých afrických zemích.

Porucha erekce - nebo erektilní dysfunkce (zastarale impotence) je stav, kdy muž nemůže dosáhnout erekce (ztopoření) potřebné pro pohlavní styk. Existuje krátkodobá nebo trvalá (chronická) erektilní dysfunkce.

Potence - Slovo potence pochází z latinského výrazu a prvotně znamená moc, výkonnost, schopnost, způsobilost, možnost pohlavního styku nebo biologickou schopnost oplodnění.

Předčasná ejakulace - označuje se latinským pojmem "Ejaculatio praecox". Jde o ejakulaci, ke které dojde po minimální sexuální stimulaci - buď ještě před samotným vniknutím do pochvy, nebo krátce po něm (1 - 2 minuty). Podle statistik je předčasná ejakulace problém, který trápí cca 20% dospělých mužů (od 18 let). A znepokojuje nejen muže, ale i jejich partnerky, jejichž frustrace vede ke zhoršení sexuálních a partnerských vztahů.

Přerušovaný styk - z lat. Coitus interruptus, je sexuální praktika/technika, která je založena na vytažení pohlavního údu z pochvy těsně před ejakulací. Využívána je buď s cílem prodloužit výdrž muže při sexuálním aktu a oddálit tak ejakulaci, či zabránit předčasné ejakulaci, nebo jako forma antikoncepce.

Prostata - je malá žláza, jejíž hlavní funkcí je sekrece prostatické tekutiny, jedné ze složek spermatu. Nachází se před konečníkem, mezi močovým měchýřem a penisem. Středem prostaty prochází močová trubice, která přenáší moč z měchýře. Prostata tvoří část mléčné tekutiny, která slouží jako výživa pro spermie - zajišťuje jejich delší životnost. Při ejakulaci se spermie vytvořené ve varlatech přesunou přes kanálek nazývaný vas deferens do prostaty. Na to se prostata uzavře a vytlačí tuto tekutinu do močové trubice. Velikost prostaty je přirovnávána k vlašskému ořechu a její váha je přibližně 20 gramů. Se zvyšujícím věkem může růst, což je normální součást stárnutí většiny mužů.

Sadismus - zvrácenost projevující se trýzněním partnera potřebou představ krutosti při ukájení pohlavního pudu. Sadismus je forma sadomasochismu, která spočívá v ukájení pohlavního pudu tělesným nebo psychickým týráním sexuálního partnera; od slovní agrese přes štípání, kousání, zraňování, bití, škrcení až k vraždě.

Sexuolog - zkoumá hlubinné příčiny nespokojenosti se sexuálním životem, které pramení v psychice. Na rozdíl od psychologa, který pouze poskytuje poradenství, má pravomoc předepsat léky (případně doporučí vhodné výživové doplňky). K sexuologovi, podobně jako k psychiatrovi, nepotřebujete výměnný lístek od obvodního lékaře. Návštěva sexuologa je pro vás vhodná, pokud máte následující problémy: potíže s erekcí, např. erektilní dysfunkce; snížené libido nebo ztráta sexuální touhy; předčasná ejakulace; bolestivý pohlavní styk, nebo bolest při orgasmu; sexuální nesoulad partnerů; impotence; problémy se sexuální orientací.

Sodomie - nebo pohlavní zvrácenost, je původně náboženský termín, který označuje společensky nepřijatelné sexuální chování, např. orální sex, anální sex, sexuální styk stejných pohlaví či sexuální styk se zvířaty. V minulosti se užíval právě jako označení druhu trestného činu.

Striptýz - exkluzivní zábava, při které se tanečnice/tanečník svléká donaha.

Swingers - nebo swinger party, společná akce přívrženců výměny sexuálních partnerů určená pro zadané páry nebo svobodné dámy. Setkání swingers jednotlivců a párů se organizují za účelem sexu - tak zní jednoduchá definice tohoto fenoménu. Swingers jsou lidé, kteří mají rádi sex a radost z něj si nechtějí nechat pro sebe.

Transsexualita - vyjadřuje rozpor mezi vrozeným pohlavím dotyčné osoby a pohlavím, ke kterému se daná osoba hlásí.

Urolog - Urologie je obor medicíny, který se zabývá močovým ústrojím mužů a žen a souvisejícími chorobami. Kromě toho se zaměřuje i na prevenci, diagnostiku a léčbu nemocí mužských pohlavních orgánů. Pokud máte urologické problémy (např. Problémy s močením) nebo potíže, související s erektilní dysfunkcí a chcete navštívit urologickou ambulanci, vyžádejte si u vašeho obvodního lékaře výměnný lístek k urologovi. Soukromá urologická ambulance vás může za poplatek ošetřit i bez doporučení obvodního lékaře.

Vaginismus - je náhle vznikající a vůlí neovlivnitelná křeč pochvy. Tento stav může nastat při podráždění vchodu do vagíny, například při gynekologickém vyšetření nebo při pohlavním styku, kdy dochází k mimovolným křečovým stahům svalstva pánevního dna a pochvy.

Vasektomie - neboli sterilizace muže, je antikoncepční metoda vhodná pro muže, kteří již mají své reprodučné období dokončené, nebo jinak řečeno už mají děti a rozhodli se neplodit další. Rozhodnout se pro sterilizaci je zodpovědný krok, ke kterému po zralé úvaze přistupují muži žijící ve vícedětném manželství po důkladné konzultaci s partnerkou. Sterilizace muže se provádí ambulantně v místním znecitlivění 5 mm řezem v horní polovině šourku, na rozdíl od sterilizace ženy, která vyžaduje celkovou anestezii a vyžaduje pobyt v nemocnici.

Voyerismus - sexuální úchylka charakteristická vybíjením sexuálního vzrušení tajným pozorováním pohlavního styku jiných lidí.

Zerexsutra - sexuální příručka nejen pro odvážné, která vás provede taji sexuálních technik, ale i lechtivými příběhy ze života lidí. Poradí nová místa na sex i kde to určitě nedělat. Doporučí, jaké hračky pro dospělé zpestří vaše sexuální radovánky, a která přírodní afrodisiaka opět nastartují vaše libido a chuť na sex. Zjistíte, co je to tzv. DIRTY TALK, jaká má pravidla a jak pomocí pikantních sms nastartujete sexuální fantazie vaší polovičky. Dozvíte se mnoho zajímavých informací z fyziologie ženy i muže. Například, proč jsou muži lepší řidiči a ženy zodpovědněji řidičky, kde hledat bod G a jaký mužský zadek se ženám líbí nejvíce. V závěru si přečtete o mužských vlastnostech odpuzujících ženy, a také o těch ženských, které nejvíce iritují muže.

Zerex tabletky - je doplněk stravy na silnou a kvalitní erekci. Zerex je kombinace extraktů z tradičních bylin, vitamínů a důležitých aminokyselin na přírodní bázi. Obsahují přírodní složky Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris), Maca peruánská, Ženšen, Ostropestřec mariánský, L-arginin, L-lysin, Teobromin (extrakt ze semen kakaovníku pravého) a další vitamíny, které příznivě ovlivňují pevnou a kvalitní erekci, zlepšení výkonu a výdrže v posteli, udržení optimální hladiny mužského pohlavního hormonu, nabuzení libida a sexuální touhy. Zinek přispívá k plodnosti, správné reprodukční funkci a k udržení normální hladiny mužského pohlavního hormonu v krvi. L-arginin přispívá ke zlepšení zásobování organismu krví, jemných kapilár pohlavních orgánů nevyjímaje, čímž přispívá k pevné erekci.

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Certifikované tabletky Zerex Klasik pro kvalitní a silnou erekci
Přípravek
na
podporu
erekce
Zerex
Klasik
720,00 Kčs DPH
Zerex Klasik 2 kapsle na zkoušku
Zerex
Klasik
2
kapsle
250,00 Kčs DPH
Zerex Extralong tablety na oddálení ejakulace a prodloužení pohlavního styku
Přípravky
na
předčasnou
ejakulaci
Zerex
Extralong
850,00 Kčs DPH