Testosteron je v životě muže nepostradatelný. Jeho hladina však z mnoha různých důvodů klesá. Na vině je stres, stárnutí, špatná životospráva. Tento hormon se tvoří ve varlatech. Pro úplnost dodejme, že i v ženském těle najdeme malé množství testosteronu, který produkuje kůra nadledvinek.

Když testosteron v těle klesá

Vypadá to, jako kdyby třicítka byla magickým číslem. Právě v tomto věku začíná u mužů hladina testosteronu klesat. U někoho rychleji, u jiného pomaleji. Některých příznaků si lze všimnout. Muž ztrácí zájem o milování, cítí úbytek energie, svalová hmota se zmenšuje, naopak tuk se začíná na těle usazovat. Začne mít potíže s koncentrací, je roztržitý a podrážděný.

Dochází ale i k nebezpečnému řídnutí kostí. To sice na první pohled není vidět, ale je to velice nepříjemný zdravotní problém, protože při pádu hrozí zlomeniny častěji než dřív.

Mnoho mužů s přibývajícím věkem na tyto potíže rezignuje. Myslí si, že se s tím nedá nic dělat, přičítají to stárnutí a nad sexuálním životem lámou hůl. Přitom je to úplně zbytečné. Často stačí vylepšit jídelníček, začít s mírným otužováním a pravidelným cvičením, dopřát si více spánku a příliv mužné síly se dostaví.

Jak zvýšit hladinu testosteronu přirozeným způsobem?

Alfou a omegou je zdravé stravování. V první řadě je dobré nahradit živočišné tuky těmi rostlinnými, ubrat uhlohydráty, dopřát si dostatek vitamínu C, D, K a především zinku. Co to znamená v praxi? Omezit pečivo, těstoviny, sladkosti, alkohol, naopak pochutnat si častěji třeba na špenátu, avokádu a olivách. Z bylinek je vhodný sušený kotvičník zemní, z něj lze připravit lahodný čaj a popíjet ho.

Nedostatek času vede k tomu, že chodíme stále méně na procházky nebo na výlety, takže nám chybí sluneční paprsky. Přitom právě sluníčko je zcela nezbytné pro tvorbu vitamínu D a ten zase pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu. Samozřejmě platí, že na slunce nechodíme v poledne a chráníme se vhodnými opalovacími prostředky.

Stres je velké téma, které stojí v pozadí snad všech možných zdravotních potíží a nedostatek testosteronu není výjimkou.

Diskrétní řešení pro podporu potence i erekce

Pokud by se vám zdálo, že výše uvedená doporučení přeci jen nepřinášejí kýžený výsledek, je tu ještě jedno řešení, které můžete diskrétně vyzkoušet. Tabletky Zerex obsahují důležité výtažky vybraných rostlin a celý tento komplex přírodních látek spolehlivě nastartuje nejen zlenivělé libido a sexuální výdrž, ale díky obsahu kotvičníku také zvyšuje také hladinu potřebného testosteronu.