Erekce je součástí mužského života už od puberty. Vnímáme ji jako něco přirozeného, běžného, normálního. Neumíme si bez ní sexuální život ani představit. Ovšem někdy vás vaše tělo zradí a dostaví se ztráta erekce. Není to zase až tak nepravděpodobné. Podle našeho průzkumu se s problémy s erekcí potýká až 35,9 % českých mužů. Podle americké studie mohou poruchou erekce trpět muži v každém věku. Nezáleží na tom, zda jste mladík začínající sexuálně žít, nebo zralý muž, který má za sebou spoustu sexuálních zkušeností. Ztráta erekce je velmi častý problém, o kterém se ale bohužel příliš nemluví. Co za ním stojí? V čem je zakopaný pes? A jak se problémům s erekcí zcela vyhnout?

Ztráta erekce může potkat i vás

V posteli jste jako ďábel. Vaše partnerka vám nemůže odolat. Prakticky pořád jste připraven k akci a sklízíte za své výkony jednu chválu za druhou. Pak ale najednou nastane zlom. Nepostaví se vám. Ať děláte co děláte, vaše pevná erekce je fuč. I tak může vypadat nejhorší noční můra každého muže. A co hůř, týká se i vás. Ač totiž právě teď nemáte s erekcí žádný problém, nikdy nevíte, kdy se všechno může změnit.

Psychické příčiny ztráty erekce

Za ztrátou erekce můžete hledat jak banální problémy, tak i závažná onemocnění. Nejčastější příčinou ztráty erekce jsou psychické problémy. Dokonce ještě před dvaceti lety byla porucha erekce považována výhradně za psychogenní problém. Ať už jsou to problémy v partnerství, deprese, potíže v práci, problémy v rodině, úmrtí blízké osoby nebo třeba psychická onemocnění, to všechno se může na vaší erekci negativně podepsat. Na vině je ale často i stres. Někteří muži totiž pracují příliš dlouho a navíc v neustálém napětí. Bývají nakonec tak vyčerpaní, že se jim zkrátka úd při sexu neztopoří.

Psychika hraje u člověka obrovskou roli a ne jinak je tomu i v posteli. Celkové úloze psychiky v intimním životě jsme se věnovali v článku Špatná erekce a psychika: Jak spolu souvisí?

Fyzické příčiny ztráty erekce

Ovšem kromě psychických problémů, které vás mohou v posteli silně ovlivnit, hraje roli také váš zdravotní stav. Díky pokroku současné medicíny je již jasné, že až za 80 % případy problémů s erekcí stojí tzv. organické příčiny - tedy postižení cév a nervů.

„Dobře je znám vztah erektilních dysfunkcí k některým celkovým onemocněním, jako je onemocnění štítné žlázy, zvýšený krevní tlak, onemocnění prostaty, cukrovka či povšechné kornatění tepen neboli ateroskleróza, zmiňuje MUDr. Václav Urbánek, CSc. Ač se tedy ztráta erekce na první pohled zdá jako banální záležitost, může značit závažné zdravotní problémy. Často se proto také označuje jako barometr celkového zdraví muže. Cévní potíže, diabetes, problémy s prostatou, vysoký krevní tlak či ateroskleróza totiž rozhodně nejsou triviální nemoci.

Vnější faktory, které ovlivňují erekci

Tím náš výčet příčin ztráty erekce ovšem zdaleka nekončí. Na kvalitu vaší erekce se totiž mohou podepsat také vedlejší účinky některých léků například určených na vysoký krevní tlak, depresi, žaludeční vředy a další. „Nezřídka se mohou uplatňovat také vlivy toxické, tedy vliv nikotinu u silných kuřáků, alkoholu či jiných návykových látek,” doplňuje uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc. Proto se raději takovým látkám vyhýbejte.

Jaká je prevence ztráty erekce?

Stejně, jako se v zimě oblékáme tepleji, abychom nenastydli, jako jíme více ovoce, abychom měli dostatek vitamínů, nebo jako chodíme na preventivní prohlídky k zubaři, abychom předešli zubním kazům, byste měli dbát i o svou pevnou erekci. Důležitou součástí prevence proti ztrátě erekce je zdravý životní styl. Ten je základem ke spokojenému životu, a to i v posteli.

Snažte se jíst pestře, pravidelně se hýbejte a vyhýbejte se alkoholu a cigaretám. Dále nezapomínejte na pravidelné lékařské prohlídky, které mohou zavčas odhalit nebezpečné onemocnění a předejít tak ještě horším důsledkům. Dostatečně odpočívejte, v práci se zbytečně nepřepínejte a užívejte si přítomnosti své partnerky i mimo sexuální radovánky. A v neposlední řadě si můžete napomoct také přírodními látkami a doplňky stravy, které pomáhají udržet zdravý intimní život muže, zlepšují náladu a udržují normální erekci. I díky tomu se můžete problémům s erekcí zcela vyhnout.

Zerex Klasik - vyřešte ztrátu erekce

Ztráta erekce nemusí být konečná

Pokud už ale problémy s erekcí máte, rozhodně na nic nečekejte a vyhledejte odbornou pomoc! V současnosti se na lékaře obrátí jen 5 až 10 % pacientů. To je velmi málo! Z miliónu českých mužů, které trápí problémy s erekcí, má už navíc čtvrtina z nich poruchu skutečně závažnou a měla by jí začít urychleně řešit. Nenechte to proto dojít příliš daleko! Stydět se jít k lékaři je holý nesmysl! Když vás bolí u srdce, také se neléčíte sám, ale vyhledáte lékaře. S erekcí je to naprosto stejné. Neschopnost sexuálního styku je navíc stejně vážný zdravotní problém, který může indikovat závažné onemocnění anebo může vést až k rozpadu manželství. Vyřešte proto svůj problém s erekcí, nebojte se návštěvy lékaře a zapomeňte na své trápení.