Kondomy. Jednoduché pomůcky, které člověk používá už přibližně od roku 1 350 př. n. l. Tehdy samozřejmě vypadaly jinak, ale jejich hlavní funkce je stále stejná. Zabránit nechtěnému početí, snížit riziko přenosu pohlavních chorob a v klidu si užít společné intimní chvilky. V současnosti najdete na trhu nespočet nejrůznějších forem, tvarů, druhů a barev kondomů. Možností je nepočítaně. Proto je ale stále obtížnější přesně odhadnout, jaký z těch všech vám bude sedět nejlépe. A to zejména po stránce jeho velikosti. Jak tedy zvolit správnou velikost kondomů? V tomto článku vám poradíme.

Správnou velikost najde každý

Jste muž, který bez kondomu nedá ani ránu? Jak již bylo zmíněno, v současnosti jsou k dispozici kondomy rozličných rozměrů a tvarů, a tak si ten správný dokáže najít skutečně každý, i vy. Ať už jste nadmíru obdařený, nebo je vaše chlouba průměrné velikosti, i vy si určitě v té široké nabídce najdete to pravé. Jenže jak správně hledat?

Kondomy pro obdařenější muže

Pokud se pyšníte nadprůměrnou chloubou, rozhodně zapomeňte na velikost XS nebo S. Určitě uznáte, že ty pro vás nejsou vhodné. Raději sáhněte po kondomech s označením „velké”, „extra velké či jinak řečeno XL nebo XXL. V tomto ohledu totiž toto označení neznamená, že byste byli plnějších tvarů, ale že jste více obdařený od přírody. A u kondomů je správná velikost klíčová. Větší kondomy vás nebudou stahovat, škrtit ani nikde tlačit. Nebudou z penisu sjíždět a celý sex si s nimi pořádně užijete. Zapomeňte tedy na stereotypy a předsudky a sáhněte raději po větší velikosti.

Kondomy pro průměrné nádobíčko

Pokud je vaše chlouba průměrné velikosti, tedy zhruba mezi 13 a 17 cm, můžete si pořídit jakékoliv klasické kondomy. Ty jsou nejčastěji označené pojmy jako klasik či „normální. Délka takových kondomů se pohybuje od 16 do 19 cm a jsou určené právě pánům, kteří mají zcela průměrné přirození. Jak zjistíte, že vám právě velikost „klasik” či „normální” sedí? Opět jako v předchozím případě by vás kondom neměl nikde škrtit ani stahovat. Měl by perfektně sedět, neměl by z penisu sjíždět a měl by vydržet i náruživé milování. Pokud je vaše délka penisu průměrná, ale spíše jej máte užší a kondom vám z něj sklouzává, můžete se podívat po zúžených kondomech. I takové na trhu najdete.

Kondomy pro menší penis

Samozřejmě se ale najdou také pánové, kteří od přírody nejsou tak obdařeni a jejich nádobíčko nedosahuje ani průměrných rozměrů. V takovém případě můžete sáhnout po menších variantách kondomů. Perfektně vám budou sedět kondomy s označením XS nebo S. Opět zapomeňte na jakékoliv předsudky nebo zvídavé pohledy prodavaček. Lepší je přeci maximální bezpečí při sexu než image v obchodě. Kondom by vám zkrátka měl perfektně sedět, měl by vám na penisu pořádně držet a po celou dobu pohlavního styku by neměl nikam sjíždět.Zerex - zvyšte si libido a chuť na sex

Proč je vlastně velikost kondomů důležitá?

Ještě před několika lety se na velikost kondomů vůbec nehledělo. Pánové prostě sáhli po tom, co na trhu bylo a neřešili, zda je pro ně právě ten či onen kondom vhodný. Dnes už jsme ale úplně jinde. Doba se posunula, možnosti se rozšířily a bezpečnost sexu je nyní důležitější než kdykoliv předtím. Navíc právě správná velikost kondomu může o mnohém rozhodnout. Perfektně padnoucí kondom totiž zajistí to, že se vám při souloži nestáhne dolů, že si sex perfektně užijete, že jej nebudete na sobě prakticky vnímat, že vás nijak při sexu neomezí a že bude sex zkrátka od začátku až do konce na jedničku.

Na jakou značku můžete vsadit?

A abyste si sex skutečně dostatečně užili, je také dobré zvolit perfektně lubrikované kondomy. Dozajista nám dáte za pravdu, že se suchými kondomy to žádná paráda nebude. Podle zkušeností samotných uživatelů jsou nejpřívětivější a nejpohodlnější kondomy Durex. Jsou dostatečně lubrikované pro hladký průnik penisu, najdete je v několika rozličných velikostech pro všechny typy penisů a na vaší chloubě nejdou prakticky vůbec cítit. Ani si jej během sexu nevšimnete.

Většina uživatelů právě proto nejčastější volí kondomy Durex. Ale samozřejmě záleží na vašich osobních preferencích. Vyzkoušejte proto více druhů a značek a vsaďte na ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Nechcete přeci, aby vám taková drobnost, jako je kondom, zkazila radost ze společných intimních chvilek. A pokud jste se až doposud kondomům spíše vyhýbali, určitě se jich nebojte. V dnešní době je na trhu tolik možností, že předsudky typu „S kondomem si sex vůbec neužiju” už dávno nejsou na místě.