Zerex Magazín

Poctivě připravované články o tom nejdůležitějším, co potřebuje každý vědět o svém zdraví.

Vyberte si z menu téma, které Vás právě teď nejvíce zajímá.

Podpora erekce

Seznam léků, které zapříčiňují poruchy potence

Není váš sexuální život stejný jako dřív? Cítíte, že se něco změnilo? Možná za to můžou léky, které v současné době užíváte. Některé medikamenty...

Autor článku: redakce Zerex.cz 21.11.2017 Seznam léků, které zapříčiňují poruchy potence

Není váš sexuální život stejný jako dřív? Cítíte, že se něco změnilo? Možná za to můžou léky, které v současné době užíváte. Některé medikamenty předepsané lékařem mohou mít negativní dopad na váš intimní život a potenci. Erekce a problémy s ní spojené mohou značně narušit klidnou rovnováhu vaše vztahu. Nejde ovšem o obyčejné prášky proti bolestem hlavy, jedná se především o léky na spaní, na vysoký krevní tlak, antihistaminika a antidepresiva. Čtěte dále a dozvíte se, co dělat v takovém případě, když vám léky udělají peklo v ložnici.

Příčiny poruchy potence

Potence je synonymem pevné a kvalitní erekce, dá se říct, že je to schopnost uspokojit ženu na plné čáře. Muži mohou prožívat přechodné období impotence, pokud mají nějaké psychické problémy, zažívají extrémní stres v zaměstnání nebo jim v důsledku nějaké situace klesne sebevědomí natolik, že mají pocit, že pro svou partnerku už nejsou dostačující. Tyto problémy se ale dají vyřešit - zvolnění pracovního nasazení, dovolená, relax, zdravé a chutné jídlo, sport, posezení s přáteli, oproštění se od starostí běžného dne. Co ale dělat, když poruchy erekce mají na svědomí léky?

Antidepresiva a jiné léky

Antidepresiva jsou velkým pomocníkem při léčbě deprese a úzkostných stavů. Mají však své úskalí, a to ve formě sexuální dysfunkce, jako je třeba zmíněná ztráta chuti na sex, porucha vzrušivosti, potíže s udržením erekce a dosáhnutím orgasmu. Pokud berete antidepresiva, pravděpodobně jste se už setkali s některým z těchto vedlejších účinků. V některých případech postačí, když vám lékař dávku sníží nebo naordinuje lékové prázdniny. Jindy může váš stav vylepšit změna typu antidepresiv nebo připsání léků, které podporují sexuální funkce. To platí i u dalších léků, které vykazují podobné nežádoucí účinky.

Na vině může být i estrogen

I samotný estrogen může být viníkem poruchy potence. Estrogen je základní ženský pohlavní hormon, který hraje roli při vývoji ženského těla. V menší míře jej mají i muži. Tento  hormon můžete přijímat v potravě jako je cizrna, sója, ječmen, pšenice, čočka, mrkev, lilek, kapusta, brokolice, květák, rajčata atd. A právě nadbytečný příjem potravin obsahující estrogen spolu s jeho příjmem v podobě některých léků, může zapříčit poruchy potence. Dávejte si proto na to pozor a omezte konzumaci potravin a léků bohatých na ženský pohlavní hormon.

Pryč s návykovými látkami

Pokud jste vášnivým kuřákem, pravidelným pijanem a občasným experimentátorem s drogami, mějte se  na pozoru. Všechny tyto škodlivé látky pochopitelně nedělají ve vašem těle dobrotu. Zničení si svého zdraví a s ním spojeného sexuálního života za takovou cenu nestojí. Sem tam si zajděte s přáteli na skleničku, ale neopíjejte se do němoty. Pokud dostanete k narozeninám drahý doutníček, tak si ho zcela výjimečně dejte. A pokud se dostanete do blízkosti drog, okamžitě z takové situace odejděte. zerex - zdravá erekce


impotence příčiny poruchy erekce léky
Zerex Magazín arrow
Zerex Magazín arrow