Zerex Magazín

Poctivě připravované články o tom nejdůležitějším, co potřebuje každý vědět o svém zdraví.

Vyberte si z menu téma, které Vás právě teď nejvíce zajímá.

Naše tělo

Máte problémy s potencí? Na vině může být i prostata

Autor článku: redakce Zerex.cz 27.11.2017 Máte problémy s potencí? Na vině může být i prostata

Každý muž tento pojem moc dobře zná. Prostata je mužská žláza, která se nachází mezi stydkou kostí a konečníkem. Těsně obepíná močovou trubici a její vyšetření je pro muže stejně příjemné jako jít s manželkou na nákupní maratón. Jak ale souvisí problémy s potencí a prostata? Tato nepostradatelná věc velikosti vlašského ořechu má důležitou roli při zvýšení životaschopnosti a pohyblivosti spermií. Její hlavní funkcí je vylučování sekretu, který zvlhčuje močovou trubici těsně před ejakulací a napomáhá při zředění spermatu. Dá se říct, že je prostata něco jako ženský bod G. Jeho stimulací může dojít k velmi silnému sexuálnímu prožitku. Ovšem mnoho mužů se této techniky zdráhá, protože se při ní cítí trapně.

Funkce prostaty u erekce

Prostata je protkána nervovými zakončeními, které jsou zodpovědné za erekci. Pokud dojde k onemocnění prostaty nebo k poškození nervů v ní, dostaví se nedostatečná erekce a problémy s ní. Některé potíže týkající se prostaty se dají vyřešit pomocí operace nebo ozařování, vedlejším účinkem může být impotence.

Potence a prostata

Problémy s prostatou nemusí pánové postřehnout. Prvně dochází k problémům s močením, poruchy potence, pocity neúplného vyprázdnění a neodbytné nutkání, že musíte jít znova. Mnoho mužů to přehlíží a berou to jako něco normálního. Možná může jít skutečně o banální věc, ale je vysoká pravděpodobnost, že se vystavujete riziku.

Poruchy prostaty mohou ovlivnit potenci

Existuje mnoho onemocnění prostaty, kterým bychom měli věnovat pozornost.

Může to být rakovina prostaty, benigní hyperplázie prostaty, hormonální porucha nebo prostatitida. Rakovina prostaty se mezi muži objevuje stále častěji. Karcinomem trpí každý desátý muž ve věku od 70 do 80 let. Prvotní fáze bývá bez příznaků, pokročilá fáze se projevuje častým močením v krátkých intervalech, bolestí při močení a celkovou slabostí. Častá bývá metastáze do kostí, která se vyznačuje bolestí zad, kyčlí a končetin. Rakovině prostaty můžete předejít pravidelným sexem nebo masturbací a velkým množstvím pohybové aktivity.

Benigní hyperplázie prostaty vzniká rozmnožením buněk v oblasti prostaty. Jde o nezhoubné bujení, kdy zbytnělá prostata tlačí na močovou trubici a močový měchýř. Dochází tak k častým pocitům nutkání k močení. Dobrou zprávou je, že se hyperplázie dá léčit, a to za pomocí léků nebo operativní metodou.

Hormonální porucha je spojená s hormonem, který se nazývá DHT. Pomocí enzymu 5-alfa-reduktázy je mužský pohlavní hormon přesměrován na DHT, který má větší účinnost než pohlavní hormon. Tento hormon má podíl na sexuální apetit muže. Příčinou nezdravého životního stylu jsou v těle nahromaděny toxiny, které jsou zodpovědné za úbytek enzymu, čímž dochází i k úbytku hormonu DHT. Následkem je snížené libido a ochabnutí sexuální touhy.

Poslední onemocnění prostaty je prostatitida. Tato nemoc má bakteriální charakter a postihuje muže ve středních letech. Je spojená s bolestí třísel a zvýšenou teplotou. Nesnažte se to přejít pouhým mávnutím rukou, protože bakterie se mohou rozmnožit a rozšířit do celého těla. Prostatitida bývá jednou z hlavních příčin mužské neplodnosti.

Jak řešit problémy s potencí?

Pro udržení zdravé prostaty dbejte na pravidelný sex, naučte se zdravému životnímu stylu, jezte čerstvé potraviny a nepodceňujte návštěvy urologa. Pokud vás některé z onemocnění dostihne, dá se odstranit operativním zákrokem, ozářením, léčivy nebo antibiotiky.potence a prostata problémy s prostatou ochoreni prostaty
Zerex Magazín arrow
Zerex Magazín arrow