Erekce není tak jednoduchá záležitost jak se možná na první pohled zdá. Ovlivňuje ji množství faktorů, se kterými si umíte poradit. Jak nejrychleji podpoříte kvalitu vaší erekce?

Jak dochází k erekci?

Podívejme se na to zjednodušeně. Vše začíná v mozku - začíná to většinou myšlenkou na sex nebo nějakým erotickým podnětem. Vlna vzrušení se přetaví do chemické reakce - vyplaví se hormony a zareaguje nervový systém. Průtok krve v penisu se zvýší a topořivá tělíska se naplní krví, což způsobí, že se penis zvětší a napřímí a zároveň se prodlouží i močová trubice.

Co všechno může vyvolat erekci?

Erekci si většinou spojujeme s erotikou a sexuální stimulací. Vyvolat ji však může i mentální podnět - vizuální představy, ale i sluchové vjemy nebo určité vůně (feromony, afrodisiakální parfémy ...). Běžnou záležitostí je i erekce, která se vyskytuje během spánku, bez ohledu na to, co se muži zdá. Výjimkou není ani spontánní erekce, vyvolaná hormonálními změnami - především během puberty.

Které faktory ovlivňují kvalitu erekce?

  • Nezdravé jídlo - pokud chcete mít zdravé cévy a erekci, vyhýbejte se fast foodu, nezdravým tukům, rafinovanému cukru a výrobkům ze sóji.
  • Alkohol a jiné závislosti - nadměrná konzumace alkoholických nápojů blokuje mužský pohlavní hormon a zhoršuje erekci. Na erekci má negativní vliv i kouření cigaret.
  • Léky - některé skupiny léčiv, jako například antidepresiva, léky na krevní tlak nebo steroidy, mohou způsobit pokles libida a poruchy erekce.
  • Stres - strach z nedostatečného výkonu, únava a přepracovanost dokáží zhoršit kvalitu erekce a přispět k erektilní dysfunkci i v mladém věku, protože stresový hormon kortizol snižuje tvorbu mužského pohlavního hormonu.
  • Pohyb - sport napomáhá ke zdravému kardiovaskulárnímu systému jakož i celkové psychické pohodě. A tím i vaší erekci.
  • Celkový zdravotní stav - pokud vás trápí cukrovka, epilepsie, Alzheimerova choroba, vysoký krevní tlak či vysoký cholesterol, může se to odrazit i na vaší erekci.

Jak zlepšit kvalitu erekce?

Vedle změny životosprávy můžete vaší erekci podpořit i správnou volbou doplňků výživy. Certifikované tabletky Zerex Ultragold na přírodní bázi mají rychlý nástup a pomáhají mužům všech věkových skupin - zlepšují nejen erekci ale i celkovou vitalitu a sexuální kondici, o čemž svědčí i množství pozitivních recenzí od uživatelů.