O tomto tématu již bylo řečeno mnoho, a přesto jej stále hodně mužů nebere vážně. Pro spoustu pánů je spojení psychiky a erekce pouze výmyslem. Ovšem opak je hořkou pravdou! Stačí malá psychická dysbalance, stres či nervové vyčerpání a okamžitě to půjde na vašem výkonu v posteli znát. Každý druhý muž, který má potíže s erekcí, má také nějaké psychické trápení.

Ještě před několika desítkami let měli odborníci za to, že problémy s erekcí souvisí výhradně jen s psychickými problémy. Dnes už víme, že to úplně takto neplatí, avšak stále hraje psychika obrovskou roli. Pojďte se s námi podívat na vliv psychiky na vaši erekci.

Skrytý psychický problém

Často muž ani netuší, že je na vině psychika. Chodí ode dveří ke dveřím sexuologických klinik, hledá příčinu ve zdravotních problémech a přitom je vše schováno v hlavě.

„Při vzniku výrazných poruch ztopoření penisu (odborně řečeno při vzniku erektilní dysfunkce) se může uplatňovat celá řada rozmanitých příčin, které se v mnoha případech různě kombinují. Podílet se mohou „nejistota z očekávání“, partnerské či manželské konflikty, nedostatek sebedůvěry a pokles nálady v důsledku stresu, deprese, situační či generalizované úzkosti,” vyjmenovává nejčastější problémy MUDr. Václav Urbánek, CSc. A nemusí to být samozřejmě jen to.

Muž může mít v hlavě třeba jen určitý blok. „Ze začátku jde všechno pěkně. Ale jakmile si řeknu, že jdu na to, bum a hned na začátku končím. Pak už nejsem schopný ničeho,“ popisuje svůj problém pacient s problémy s erekcí.

I když je muž v psychické pohodě, není ve stresu ani na sobě necítí žádné nepříjemné vypětí, stejně může mít potíže s erekcí. A přesto zažije během 24 hodin průměrně 11 erekcí - většina z nich totiž probíhá ve spánku.

Pokud se nic neřeší, skončí to nakonec špatně...

Pokud svůj psychický problém nebudete řešit a nebudete s tím něco dělat, může se váš stav pomalu zhoršovat. Nechceme vás teď nijak strašit ani děsit, ale řešení, ať už sebevíc nepříjemné, je nasnadě.

„Pokud některý z pokusů o pohlavní styk „skončí fiaskem“, jednotlivé neúspěchy nepřeceňujte, vždyť člověk není stroj. Proto se neostýchejte na svou sexuální (erektilní) dysfunkci upozornit vašeho ošetřujícího lékaře,” doporučuje uznávaný odborník v oblasti sexuologie, MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Jeden neúspěch vás na lopatky nepoloží, ale více neúspěchů za sebou už řádně podkopou vaše sebevědomí. „Radši se už nebudu o nic pokoušet než zažít zase další frašku,“ končí podobnou větou takové pokusy. Proto to rozhodně nepodceňujte a jak doporučuje pan doktor Urbánek, oslovte svého lékaře.

Není vše jen černé nebo bílé

Na druhou stranu, není vše jen černo-bílé. Přesto, že hlavní příčinou vašich problémů s erektilní dysfunkcí může být podlomené psychické zdraví, zakopaný pes může číhat ještě i na jiné frontě.

„Většina případů erektilní dysfunkce má totiž původ ve více než jedné příčině. Jinými slovy, poruchy ztopoření dosti často vznikají vícefaktorově či multifaktoriálně. I u těch mužů, kde je erektilní dysfunkce dána hlavní příčinou organickou, možno říci tkáňovou, se při málo úspěšných pokusech o pohlavní styky zákonitě přidružuje individuálně různě velká psychická nadstavba. A naopak.

Je srozumitelné, že v případech dysfunkcí majících příčinu „čistě“ psychickou, tedy bez prokázaného podkladu organického, je možnost příznivého ovlivnění stavu poměrně nejsnazší,” vysvětluje MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Jak vyřešit problémy s erekcí?

Jak tedy vyřešit problémy s erekcí, které jsou založené na psychice? Zcela logicky - psychickou pohodou. Na dobré psychice vše stojí a padá. Proto nejprve začněte zde.

Navštivte sexuologa, psychologa či psychiatra a proberte s ním své problémy. Nemusíte se vůbec ničeho bát. Tento specialista je zde pro vás a nikdo vás v jeho ordinaci nebude soudit. Naopak s vámi všichni budou soucítit a budou se vám snažit pomoct. Přestože pouhé 4 % pánů se baví o svém sexuálním životě, nebojte se toto téma otevřít. Jen tak se budete moct posunout dál a vyrovnat se se svými kostlivci ve skříni.

Jakmile se psychicky srovnáte, můžete začít myslet na zlepšení samotné erekce. Jak na to? Na pomoc si přizvěte přírodní doplněk stravy Zerex. Doporučuje jej také pan doktor Urbánek: „Pravděpodobnost, že pravidelné užívání některé z modalit produktu Zerex vaši erektivitu zlepší, považuji za značnou až vysokou. Pro přesnost ještě připomínám, že Zerex není lék v pravém slova smyslu, nýbrž je to potravní doplněk tonizující sexuální funkce.

Posilte svou erekci přírodní cestou

Na problémy se ztopořením penisu můžete se Zerexem s klidem zapomenout. Jedná se o certifikovaný výrobek, který vám zlepší chuť na sex, podpoří vaše libido, přispěje k výdrži a kvalitě sexuálního života a přispěje k celkové duševní pohodě. Zerex Klasik podporuje sexuální touhu, pomáhá udržovat sexuální aktivitu a přispívá k pevné erekci. Stačí užít jednu tabletku zhruba hodinu před pohlavním stykem. Zerex Klasik má totiž rychlý nástup účinku a pomůže vám zlepšit váš výkon v posteli.