Nejčastějším místem pro získávání kontaktů a navazování nových známostí jsou už celé roky bary a diskotéky, kde existuje také mnoho způsobů, jak takovou známost navázat a možná i udržet. Nepochybně byste nás mohli zasypat "zaručenými" způsoby, jak navázat kontakt v baru. My se pokusíme představit vám alespoň některé z nich.

“Netradiční“ seznamování v barech

Život člověka prochází jistými vývojovými fázemi. Rodíme se do společnosti, vyrůstáme v rodinách, formují nás naši přátelé, učitelé, známí, filmy a další velké množství faktorů, které nás přetvářejí, zocelují, připravují na život. A k životu patří i láska. Jak rosteme, učíme se, že i láska má mnoho podob a zjišťujeme i to, co chceme a co ne. Hledáme na různých místech, mezi různými lidmi, experimentujeme, ale stále hledáme. Dokonce i tehdy, když si to neuvědomujeme. Naše libido nám nedá pokoj, pokud nespokojíme jeho potřeby. Chodíme ulicemi, obchodními domy, kavárnami, diskotékami, bary… A hledáme, hledáme a hledáme.

Oslovení

Nejčastějším způsobem je oslovení. Samozřejmě mu předchází příprava jak zapůsobit, co říct a podobně. Zlatým pravidlem je "zůstat přirozený". Nikdy se nesnažte hrát na někoho, kým nejste, dostihne vás to. Mezi oblíbené způsoby patří i představení přátelům. To však funguje za předpokladu, že vás má s objektem vašeho zájmu kdo seznámit, ale stále máte tu první možnost.

Připravte se na to

Pravidlem je, že do baru člověk nechodí sám, ale s přáteli, a tak při nevinném rozhovoru můžete spatřit někoho, kdo vás i docela zajímá. Pokud vám nechybí odvaha, rozhodnete se, že oslovení máte ve svých rukou, zbývá vám připravit se na to. V každém případě pamatujte, že máte jen pár sekund na první dojem. Pokud ho pokazíte, máte jen malé šance na opravu. Pokud ji dostanete, je to pro vás signál, že i druhá strana má zájem o bližší kontakt. Jestli se vám to nepovede, tak hledáte dál nebo přiznáte, že jste blbec, který chtěl být originální, a že jste chtěli zaujmout a místo toho jste narazili hlavou o zeď a zkusíte to, znovu bez okolků a předstírání.

Ještě jeden způsob

Nakonec je tu ještě jeden, nepříjemný způsob, při kterém riskujete i spršku nadávek nebo monokl - nechte jen tak náhodou vylít tekutinu z poháru. V takových situacích lidé reagují nejpřirozenější a máte možnost, samozřejmě se omluvit, začít pracovat na vztahu nebo jej ukončit dříve, než skočíte do rozbouřených vod. Nehledejte originální způsoby jak sbalit partnera, řiďte se jednoduše svými pocity (ne množstvím alkoholu v krvi!) A zjistíte, že život přinese každému toho, kdo mu patří.