Testosteron hraje v životě muže zásadní roli. Zatímco mírné zvýšení testosteronu nevadí, jeho velký přebytek neznamená automaticky výhru. Muž, který má tohoto hormonu tak akorát nebo jen o trochu více, je přitažlivý a ženám imponuje. Bývá soutěživý, dravý, ambiciózní a vytrvalý. Při milování se chová tak, jak partnerka očekává. Tedy mužně, dobyvačně, jeho sebevědomí je zdravé. Zároveň ale na ženu bere ohled, není sobecký a sebestředný.

Zvýšení testosteronu - agresivita, neopatrnost, přelétavost

Když má ale muž testosteronu doslova na rozdávání, mívá to nepříjemné následky. Takový jedinec zbytečně riskuje, trpí přehnanou sebedůvěrou, chová se agresivně, neumí odhadnout míru rizika. Nebezpečné je to třeba tehdy, když usedne za volant a připadá mu, že má situaci pevně pod kontrolou. Snadno ztrácí zábrany, chybí mu empatie a ve vztahu k ženám je silně přelétavý. Monogamie není nic pro něj. V zaměstnání míří strmě vzhůru a ví, co chce. Ženy mu nadbíhají, zatímco kolegům s nižší hladinou testosteronu je takový spolupracovník proti srsti.

Zdravotné následky nadbytku testosteronu

Mírně zvýšení propůjčuje mužům určité fyzické kvality. Mužně řezaná tvář, hluboký hlas, tvrdé rysy – a mnoha ženám se podlamují kolena. K tomu přičtěme statný, ochlupený hrudník a svalnatou postavu. Za senzačně přifouklými svaly ale často stojí tolik diskutované anabolické steroidy. Tyto chemické látky fungují podobně jako testosteron. Bohužel, jejich užívání s sebou často nese nežádoucí zdravotní účinky: - Následkem užívání anabolik může dojít k problémům s erekcí. Pokud má tělo mnoho testosteronu, může nadbytočný mužský pohlavní hormon "prekonvertovat" na ženský pohlavní hormon (estrogen). - Zvýšený krevní tlak, zadržování tekutin v těle a citová labilita nebo deprese. - Zhoršená plodnost - nízká hladina i nadměrné zvýšení snižují počet spermií a tím i schopnost páru, zplodit dítě. I zde samozřejmě platí, že ideální je zlatá střední cesta, tedy stav, kdy muž netrpí ani nedostatkem, ale ani přebytkem testosteronu.  Tip: Chraňte své zdraví! Zdraví škodlivé anabolika můžete nahradit přírodní formou bez nežádoucích vedlejších účinků. Zvětšete své libido i svaly s pomocí Kotvičníku zemního.