Kotvičník zemní, neboli latinsky Tribulus terrestris, je krásná, malá, nenápadná květinka rostoucí v Evropě, Asii, Africe i Austrálii. Kdybyste kolem ní prošli, ani byste si jí nevšimli. I když kvete krásně žlutě, nevypadá nijak neobvykle nebo zvláštně. Zkrátka obyčejná květina. Ovšem po bližším prozkoumání zjistíte, že zase tak obyčejná není.

Účinky Kotvičníku zemního

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je velmi zajímavá bylinka. Už po prvních odborných testech vzbudil velké ohlasy a odborný zájem. Jako první jeho pozitivní účinek bylo zjištěno zvýšení hladiny mužského hormonu testosteronu. Právě testosteron stojí za vaší mužností a sexuálním chtíčem. Kotvičník se proto dnes běžně používá pro zvýšení libida, jako prevence neplodnosti a impotenci, pro zlepšení kvality spermatu či na lepší erekci. A ani ženy tohoto účinku nejsou ušetřeny. I ony totiž mohou používat Kotvičník jako afrodiziakum či pro podporu plodnosti. Další výzkumy ukázaly, že Kotvičník zemní má také pozitivní účinky na kardiovaskulární systém. Podle studie z roku 2000 by měl pomoci lidem s vysokým krevním tlakem. Pokud tedy právě s vysokým krevním tlakem bojujete, mohl by vám pomoci i Kotvičník zemní. V neposlední řadě byly provedeny výzkumy účinků na zvýšení svalové síly, ovšem v tomto případě došlo jen k malým zlepšením, a tak tuto vlastnost kotvičníku nemůžeme přisuzovat.

Jak správně užívat Kotvičník?

Jak tedy Kotvičník správně užívat, aby nenapáchal více neplechy než užitku? Rozhodně by se to s ním nemělo přehánět! Doporučenou dávkou je jeden gram denně. Pokud na vás jeden gram dostatečně neúčinkuje, můžete se o jeho užívání poradit se svým lékařem.

V jaké formě je Kotvičník zemní nejúčinnější?

Na trhu existuje spousta přípravků z Kotvičníku zemního. Extrakty, tablety, celé bylinky, prášky, čaje. Jenže co z toho je skutečně nejúčinnější? Pokud chcete dosáhnout nejlepšího výsledku, nedívejte se na druh přípravku, ale na jeho obsah. Jako nejúčinnější totiž byl zjištěn komplex všech částí této rostliny, tedy jak listy, tak i plody, nať, květy i kořen. Účinnou dávku najdete například v přípravku Zerex, který si můžete volně koupit na internetu. Jedná se o certifikovaný a prověřený produkt, který může mít pozitivní vliv na vaše libido a chuť na sex. A dále najdete účinnou dávku Kotvičníku také v čaji potence povzbuzení, který příznivě ovlivňuje sexuální výkonnost. Vyzkoušejte tedy tuto „zelenou Viagru” a popusťte svou uzdu v ložnici. Zerex na zkoušku