Pojem „předčasná ejakulace” trápí muže už od nepaměti. Asi neexistuje muž, který by chtěl vyvrcholit během sexu předčasně. Každý si jej chce dosyta užít a zároveň maximálně uspokojit svou partnerku. Proto je otázka „Jak oddálit ejakulaci?” zcela na místě. Pročtěte si následujících 11 nejúčinnějších způsobů, jak oddálit ejakulaci a prodloužit sex na maximum. Začínáme od těch nejúčinnějších.

1. Znecitlivující gely

Na úplně prvním místě musíme zmínit znecitlivující gely. Jedná se o velice účinnou a jednoduchou pomůcku, díky které znecitlivíte žalud penisu nebo uzdičku a tím i sexuální podněty. Znecitlivující gely obsahují anestetika, které tlumí vjemy přijímané penisem.

Trochu gelu aplikujete na špičku penisu, počkáte pár minut a můžete se vrhnout na věc. Jedinou nevýhodou těchto gelů je nutnost užití kondomu. Pokud byste totiž kondom nepoužili, znecitlivující gel by znecitlivěl také přirození vaší partnerky, a ta by si tak sex příliš neužila.

2. Přerušovaná soulož

Druhým účinným řešením předčasné ejakulace je přerušovaná soulož. Opět se jedná o velice jednoduchou techniku. Stačí přerušit sex v momentě těsně před vyvrcholením. Na chvíli si dáte pauzu a pak pokračujete dál. Ze začátku to možná nebude jednoduché, ale to je naprosto normální. Pokud budete tuto techniku provozovat pravidelně, uvidíte, že se váš sex prodlouží o několik minut.

3. Erekční kroužky

Další možností jsou erekční kroužky. Erekční kroužky fungují tak, že si jimi částečně zaškrtíte penis, který se díky tomu mírně znecitliví. A to je vlastně podstata všeho. Erekční kroužek vás jinak v ničem neomezuje. Sex si s ním užijete jako obvykle. Pouze doba soulože bude o poznání delší.

4. Chlazení penisu

Účinná, avšak pro někoho poměrně nepříjemná metoda, je chlazení penisu. Penis si na pár sekund vložíte do studené vody či do vody s pár kostkami ledu a tím si jej znecitlivíte. Ne každý ale tuto techniku může použít. Pro někoho je to natolik nepříjemné, že v takovém stavu nedosáhne erekce. Proto to chce vyzkoušet.

Cílem je ale opět jediné - znecitlivět penis, jako ostatně i v předchozích bodech. Pokud totiž trpíte stavem zvaným „předčasná ejakulace”, máte s největší pravděpodobností příliš citlivý penis. Díky tomu přijímá váš mozek silné sexuální vjemy, kterým je velmi těžké odolat. Proto je nutné penis částečně znecitlivět a tím prodloužit pohlavní styk.

5. Časté změny poloh

Stejně jako přerušovaná soulož fungují i časté změny poloh. Funguje to na stejném principu. Pouze místo pauzy v sexu změníte polohu. Není to žádná věda. Vždy, když na sobě pocítíte, že se blíží vyvrcholení, změníte sexuální polohu.

6. Asexuální myšlenky

Mnozí pánové sází na zcela asexuální či neerotické myšlenky a představy. Představují si například svou tchýni, nákupy, den strávený s dětmi v ZOO, apod. Fantazii se meze nekladou. Základem je pouze myslet na to, co vás vůbec nevzrušuje.

7. Masturbace před sexem

Skvělou možností je i masturbace před sexem. Plánujete se svou partnerkou milování na večer? Pak ještě odpoledne téhož dne masturbujte až do úplného vyvrcholení. Díky tomu se sníží vaše sexuální napětí a vy pak během sexu vydržíte mnohem déle.

8. Kegelovy cviky

Kegelovy cviky trhají v posledních letech rekordy v oblíbenosti. Dokáží totiž nejen posílit svaly pánevního dna a tím předejít inkontinenci a dalším nepříjemným problémům spojeným s intimitou, ale také, a to především, vám pomohou prodloužit sex. Můžete je provozovat kdekoliv. Stačí postupně, v pravidelných intervalech stahovat a znovu pouštět svaly pánevního dna.

9. Doplňky stravy

Skvělými pomocníky pro prodloužení sexu jsou doplňky stravy. Například Zerex Extralong je v tomto ohledu špičkou na trhu. Zerex Extralong je certifikovaný výrobek, který je vyroben z vybraných výtažků a extraktů bylin a přírodních látek. Uživatelé uvádí, že v některých případech dokáže Zerex Extralong prodloužit sex až o 30 minut. Navíc zvyšuje libido a chuť na sex. Pokud byste měl ohledně doplňku stravy Zerex Extralong ještě nějaké otázky, neváhejte se podívat na stránky www.zerex.cz, kde najdete všechny potřebné informace.

10. Kondomy

Stejně jako znecitlivující gely či erekční kroužky fungují i kondomy. Jsou bariérou mezi penisem a pochvou vaší partnerky. Vjemy se zmenší, sexuální napětí se sníží a vy tak u sexu vydržíte déle. Navíc kondomy dnes seženete prakticky na každém rohu. Nasadíte a okamžitě se můžete oddávat dlouhému milování s vaší partnerkou.

11. Pravidelnost v sexu

A na závěr je nutné dodržovat pravidelnost a četnost v pohlavních stycích. Není možné očekávat, že při sexu vydržíte dlouho, pokud jste poslední měsíc držel sexuální půst.

Pravidelný sex doporučuje i uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc.: „Úplně nejzákladnějším předpokladem k terapii předčasné ejakulace je zajištění pravidelnosti v sexuálním režimu muže. Jinými slovy, zajištění pravidelnosti i dostatečné četnosti pohlavních styků. Sex je vhodné uskutečňovat několikrát týdně. Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími (zejména u mladého jedince) vznikne časový výpadek celotýdenní či třeba ještě podstatně delší, tak při následném pohlavním styku pak u každého muže nastoupí tendence k urychlení nebo dokonce k překotnosti ejakulace. To není žádná porucha, ale fyziologická zákonitost.”

Jak oddálit ejakulaci?

Takže si to shrneme. Abyste při sexu vydržel co nejdéle, je nutné - mírně znecitlivět penis, a to nejrůznějšími způsoby, zajistit si dostatečné a pravidelné sexuální vybití, případně užívat vhodné doplňky stravy, které vám s výdrží v posteli pomohou.

MUDr. Václav Urbánek, CSc. doporučuje:

  1. Striktně dodržujte četnost ejakulačních vybití, a to nejlépe každý druhý den, čili obden.
  2. Vyzkoušejte tradované rady: Během soulože např. přenášejte svou mysl k neerotickým představám, čistě prozaicko-pracovním. Někdo také zařazuje do série kopulačních pohybů přestávky. Vyzkoušejte změny poloh nebo pauzy během sexu.
  3. Některým mužům pomáhá, když před pohlavním stykem onanují až do ejakulace.
  4. Nejen z důvodů antikoncepčních používejte kondom, využijte tedy tlumivý mechanický vliv této latexové membrány.
  5. Lékař vám může předepsat tlumivou mast nebo gel.
  6. Věnujte se s partnerkou nácviku sexuálních funkcí, včetně takzvané stiskací techniky.
  7. Mnoha mužům pomáhá výživový doplněk Zerex Extralong. Užívá se jedna tobolka jednu hodinu před sexuálním aktem.
  8. Z nespecificky se uplatňujících medikamentů předepisovaných sexuologem je nejúčinnější Anafranil. K dispozici máme také výborný, moderní, naprosto cíleně působící léčivý přípravek – Priligy.