Je základním stavebním prvkem každého muže na planetě. Testosteron stojí za tvorbou spermií, mužským ochlupením, tvrdou erekcí, za růstem svalové hmoty nebo třeba také za hrubým hlasem. Je pro muže naprosto nepostradatelným hormonem, bez kterého by se nikdo neobešel. Jenže co život nechtěl, během let se postupně jeho hladina v těle každého muže snižuje. Jak doplnit hladinu testosteronu bez umělých steroidů?

Hladina testosteronu v těle postupně klesá

Celý proces začíná ve 25 letech. Tehdy jste na vrcholu svých sil. Máte dostatek energie, jste sexuálně aktivní a vaše mužnost nebere konce. Jste charismatický, máte horu svalů, můžete promilovat klidně celou noc a ochlupení se objevuje prakticky po celém těle. A právě v tuto chvíli pomalu začíná hladina testosteronu v těle klesat. Každý rok je to o zhruba 2 %. Není to tedy moc. Zprvu si toho ani nevšimnete. Ovšem ve stáří je už rozdíl znatelný.

Jaké jsou projevy snižující se hladiny testosteronu?

Svalů ubývá, sexuální vzrušení už není jako za mlada a ani spermie už nejsou tak kvalitní a aktivní. To jsou ty nejviditelnější projevy snižování hladiny testosteronu v těle. Postupně se k nim přidají i další, méně znatelné projevy, jako je zvětšování prostaty, řídnutí vlasů, snížení plodnosti a další.

Jak doplnit testosteron?

To samozřejmě s sebou přináší i řadu psychických komplikací, jako je snížené sebevědomí nebo v horším případě dokonce deprese. Jen málo mužů se dokáže smířit se snižující se mužností. Proto spousta z nich hledá možnosti, jak doplnit hladinu testosteronu a zůstat stále mužný, atraktivní, charismatický a svalnatý.

Mezi možné varianty patří steroidy. Už jste o nich určitě slyšeli. O steroidech se mluví nejčastěji ve spojitosti se sportovci. O co se jedná? Popíšeme si je nejprve trochu odborně a pak i z laického pohledu. Steroidy jsou deriváty cyklopentano-perhydrofenanthrenu neboli steranu a jsou to fyziologicky a farmakologicky významné látky.

Laicky řečeno jsou to důležité látky, které právě pomáhají snížit negativní projevy snižování hladiny testosteronu v těle. Steroidy podporují růst kostí a svalů, jejich regeneraci, regulují metabolismus cukrů a bílkovin, řídí hospodaření s minerály a vodou a jsou zároveň podmnožinou pohlavních hormonů ovlivňujících sexuální reprodukci.

Proč je kolem steroidů takový humbuk?

Vypadá to tedy, že jsou steroidy tělu prospěšné látky. Proč je tedy kolem nich takový humbuk? Důvod je prostý - ty uměle vytvořené jsou totiž zdravotné závadné, mají tedy řadu nežádoucích účinků, a zároveň na jejich užívání vzniká velká závislost. Navíc není jejich užívání správné. Sportovci mají totiž díky nim nepřirozeně více svalů, čímž mají umělou výhodu před ostatními. Ovšem o tom přeci sport není?! Sport je o férovosti, slušnosti a spravedlnosti. Nechceme přeci vidět, jak se na hřišti prohání samí Hulkové. Ale chceme vidět, jak i obyčejný člověk dokáže dosáhnout neuvěřitelných výsledků.

Přírodní vs. chemické steroidy

Abychom téma steroidů neuzavřeli předčasně, je nutné je rozdělit ještě do dvou skupin. Na světě totiž existují dva druhy steroidů - přírodní a chemické. Rozdíl je mezi nimi obrovský. O chemických, tedy uměle vytvořených, jsme se již okrajově zmínili. Co ale ty přírodní? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jaký je rozdíl mezi přírodními a chemickými steroidy?

  • Chemické steroidy - mají spoustu nežádoucích účinků. Jsou to právě ony, které užívají sportovci ke zlepšení svých výkonů. Vzniká na nich velká závislost, která se potom musí léčit stejně, jako závislost na drogách. Chemické steroidy jsou navíc pouze na lékařský předpis. Nemůžete si je pořídit volně v lékárně nebo někde v obchodě. A musí se užívat pod přísným lékařským dohledem, jinak mohou napáchat řádnou paseku.
  • Přírodní steroidy - Naproti tomu přírodní steroidy jsou pouze směsí bylinek a jiných přírodních látek. Nevzniká na nich žádná závislost. Jsou běžně prodávány ve formě prášku, tabletek nebo čaje třeba v lékárnách nebo na internetu. Stejně jako ty chemické regenerují svaly a pomáhají proti příznakům snižující se hladiny testosteronu, ovšem jejich účinek není tak radikální a rychlý, jako u chemických steroidů. Navíc právě přírodní steroidy jsou jediná 100 % legální anabolika, které mohou užívat všichni, i sportovci, bez omezení.

Jak doplnit hladinu testosteronu bez nežádoucích účinků?

Jedním z přírodních steroidů je Kotvičník zemní. Pokud nás sledujete pravidelně, víte, že se jedná o krásnou, malou, nenápadnou květinku rostoucí v Evropě, Asii, Africe i Austrálii. Příznivě ovlivňuje normální hladinu testosteronu v těle, stimuluje libido, působí jako prevence neplodnosti a impotence, zlepšuje kvalitu spermatu, podporuje pevnou erekci či funguje jako účinné afrodiziakum.

Účinnou dávku Kotvičníku zemního najdete v přípravku Zerex Ultragold. Zerex Ultragold je volně prodejný doplněk stravy, který si můžete koupit třeba na internetu. Jedná se o přírodní certifikovaný výrobek, který stimuluje vaše libido a chuť na sex. Zerex Ultragold se užívá dlouhodobě, posiluje mužnost a navrací chuť k sexu. Účinnou dávku Kotvičníku zemního najdete také v čaji potence povzbuzení, který příznivě ovlivňuje sexuální výkonnost. Ultragold na zvýšení hladiny testosteronu