Zerex Magazín

Poctivě připravované články o tom nejdůležitějším, co potřebuje každý vědět o svém zdraví.

Vyberte si z menu téma, které Vás právě teď nejvíce zajímá.

Vztahy

Dva tipy jak zlepšit partnerský vztah

11.06.2014
Dnes navážeme na náš poslední článek v rámci řešení vztahů mezi oběma pohlavími. Řekneme si dva tipy jak zlepšit partnerský vztah. 

1. Tip – Nedávejte rady

Začít můžeme prvním tipem na zlepšení, který se týká toho, aby žena muži nedávala rady. Platí, že pokud partnerka není schopna vžít se do povahy a naturelu svého partnera, může vzniknout problém v tom, že ho nevědomky raní a potupí, i když ho velmi miluje. Bohužel takových situací je v běžném životě velmi mnoho, to každý z nás dobře zná. Pamatovat je třeba na to, co jsme již zmínili v našich prvotních článcích o řešení vztahů mezi mužem a ženou, že Marťané ani jednou nenabízejí radu, dokud o ni někdo nepožádá sám. Platí, že na Marsu je největší úctou situace, kdy ten druhý se umí vždy vypořádat se svými problémy svépomocně. Výjimku tvoří pouze situace, kdy sami vyhledají a poprosí o pomocnou ruku. Pokud se partnerka rozhodne dát radu svému partnerovi nebo se pokouší mu nějakým způsobem pomoci, i když ji o to nežádal, častokrát si neuvědomuje, že její partner to chápe jako nepřípustnou kritiku. I v případě, že by měla žena nejlepší úmysl, muž to chápe jako zraňování a urážení. Výjimkou není ani neovladatelné chování muže, které může někdy vést až k hněvu a zlosti v těch zlomových situacích, především kvůli tomu, že byl v dětském období často kritizován svými rodiči. Důležité je poznamenat, že muži jsou pyšní na svou odbornost, především v případech, kdy je nezbytné opravit stroje, či jiné mechanismy a vyhledat tu nejlepší cestu vedoucí k vyřešení daného problému. V těchto případech muži přijmou laskavou podporu své partnerky a ne její rady a nanejvýš i kritizování.

2. Tip – Naučte se naslouchat

Pokud partner nerozumí, v čem se od něj jeho partnerka diferencuje, může svým úsilím o pomoc vše zkomplikovat a udělat horším. Muži jako partneři svých žen by měli pamatovat na to, že ženy vyprávějí o problémech s cílem více se sblížit, ne vždy vyhledávají řešení a uspokojující vysvětlení každého nastoleného problému. V tomto se výrazně ženy od mužů odlišují, což jsme již naznačili několikrát. Obvykle se partnerka chce rozdělit o své pocity z celého dne a její partner si namlouvá, že pokud jí poskytne pomoc a dá jí množství řešení na její problémy, že tím jí pomůže. Ale nedokáže pochopit, proč ji to netěší, když se jí snaží pomoci. Chlapi obvykle nic o životě na Venuši nevědí, nechápou často to, jak je důležité pouze poslouchat a nepřicházet ihned s řešením. Návrhy na řešení problémů všechno udělají horším. Venuše totiž nenabízejí řešení, když někdo mluví. Projevují si respekt tak, že nedočkavě poslouchají jedna druhou a usilují porozumět citem té druhé. Milí pánové, musíte pochopit, že vašim partnerkám pomůže to, když je v klidu vyslechnete. Musíte se naučit umění naslouchat, nic víc. Pokud si toto uvědomíte, výsledky vašich rozhovorů s vaší milovanou budou na jiné úrovni a s mnohem příznivějšími výsledky. Ženy budou spokojené, pokud se naučíte poslouchat, co vypráví. Musíte poznat rozdíly mezi vámi a naučit se poslouchat bez potřeby ihned dávat řešení. Naopak, vaše partnerka by měla ovládat schopnost uvolnit se a přijímat aniž hned poskytovala rady spolu s kritikou.

Jak zlepšit partnerský vztah - rady na závěr

V závěru našeho článku shrneme dvě chyby, které se v našich vztazích objevují nejvíce:
  1. Muži se snaží změnit pocity ženy vždy, když ji něco sužuje. Jak pan "Opravář" nabízí řešení problémů, které však zcela neguje její pocity.
  2. Žena usiluje změnit chování muže, pokud se dopustí jakékoli chyby. Ihned zřídí takzvaný "Výbor" na zdokonalení domácího prostředí, kritizuje a dává muži rady, o které nepožádal.
Začněte chápat uvedené skutečnosti, které jsme dnes prezentovali. Pokud se naučíte správně chápat tyto dva rozdíly, budete moci pokračovat dál ve zlepšování svého vztahu…


partnerské hádky partnerské problémy
Zerex Magazín arrow
Zerex Magazín arrow