Celý týden se na vaši partnerku těšíte, představujete si všechny pozice, které vyzkoušíte, a už se nemůžete dočkat víkendu. Jenže pracovní týden je ten tam a s ním i vaše touha. Poruchy erekce v svém životě zaznamenalo až 90 % mužů do 40 let. A s přibývajícím věkem přibývá i problémů. To je vysoké číslo! Pojďme si proto tento problém rozebrat od A do Z.

Typy poruch erekce

Porucha erekce není jen jedna. Sexuologové rozlišují tři základní typy poruch erekce. Slabou erekci, krátkou erekci a žádnou erekci.

  • Slabá erekce - Při tomto typu poruchy cítíte vzrušení, ale přesto je váš penis velice málo ztopořen.
  • Krátká erekce - Za krátkou erekci je považována velmi krátká a slabá erekce. Na chvíli jste silně vzrušeni, ale v okamžení sexuální napětí opadá a vy už na sex nemáte náladu. Tato porucha je nejméně problematická, neboť stačí chvíli počkat a pak to zkusit znovu. Většinou se napodruhé sex podaří.
  • Žádná erekce - Nejnepříjemnějším typem poruchy je žádná erekce. Zkrátka se nic neděje. To pak přichází na řadu nejrůznější doplňky stravy či léky na erekci, kterými se snažíte tento problém vyřešit.

Jaký je rozdíl mezi impotencí a erektilní dysfunkcí?

Nyní si vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi impotencí a erektilní dysfukncí. MUDr. Pavel Švec, DrSc. ve své publikaci Erektilní dysfunkce a její léčba vysvětluje pojem Erektilní dysfunkce jako stav, kdy muž nemůže dosáhnout dostatečnou a požadovaný čas trvající erekci. V tomto případě hovoříme o častém a opakujícím se problému. V minulosti se pro tento problém používal také pojem impotence, to ovšem není správné označení. Impotence totiž značí problém s neplodností, neschopností ejakulace a neschopností dosáhnout vyvrcholení. Oba pojmy se tedy řadí do problematiky poruch erekce, ovšem oba značí trochu odlišný problém.

Souvisí poruchy erekce s prostatou?

A souvisí některý z nich s prostatou? Má vůbec prostata na erekci vliv? I to je častá otázka. Někteří odborníci tvrdí, že ano, jiní rozhodně ne. „Pokud se na tuto otázku podíváme z čistě anatomického pohledu, uvidíme zde jistou souvislost. Všechno se točí kolem svalů pánevního dna. Pokud jsou ochablé, může docházet jak k únikům moči, tak i k poruchám erekce. To ale neznamená, že je na vině zbytnělá prostata. Stačí pouze procvičovat svaly pánevního dna a oba problémy by měly vymizet,” říká Lucie Dorazilová, Poradce pro správnou výživu, která působila i jako osobní trenér v Holmes Place (Praha) a Virgin Active (Edinburgh).

Máme navštívit sexuologa nebo urologa?

Co když ale problémy s erekcí přetrvávají? Pokud se s poruchami erekce potýkáte několik týdnů, určitě na nic nečekejte a odborníka vyhledejte. Ideální je návštěva sexuologa. Pokud se návštěvy lékaře obáváte, můžete vyzkoušet přírodní doplňky stravy, které nemají žádné negativní účinky. Sáhnout můžete například po přípravcích, které mají příznivý vliv na kvalitu sexuální styku.  Ku příkladu Kotvičník, který je obsažen v erektilních tabletách,  je považován za účinné afrodiziakum a léčí i mnoho dalších lidských neduhů. Anebo se můžete zapojit do online Poradny, kde vám kvalifikovaný specialista poradí přímo s vašim problémem.