Plodnost je v současnosti nejdůležitější téma číslo jedna. Nikdy dříve v historii nebylo tak diskutované. Nejen, že je dnes plodnost ohrožená civilizačními chorobami a nezdravým životním stylem, ale také se spousta párů dobrovolně rozhodne nemít děti. I když je nás tedy na planetě několik miliard a rozhodně si tak na nedostatek lidí nemůžeme stěžovat, plodnost začíná být značně palčivým problémem. Plánujete se svou partnerkou založení rodiny? Pomalu se začínáte snažit otěhotnět? Anebo jste už v tomto procesu několik měsíců a stále se vám nedaří? Pak se začtěte do následujících řádků, ve kterých vám prozradíme největší zabijáky plodnosti.

Co byla pravda včera, dnes už není

Dříve se často uvádělo, že neplodnost je čistě ženský problém. Ovšem až odborné studie a dlouhodobé pozorování přinesli zjištění, že může být chyba na obou stranách, tedy jak na straně ženy, tak i na straně muže.

Muži se nejčastěji potýkají s nízkou pohyblivostí spermií, jejich malým počtem v ejakulátu nebo jejich neaktivitou. Podle čísel stojí neplodnost páru z 35 % právě na straně mužů, takže určitě neplatí, že by to byl problém pouze žen.

Stačí se uvolnit a otěhotníte

Asi to zná každý, když se snažíte, nejde to, ale jakmile se jednou uvolníte a přestanete na to myslet, jste rázem v tom. Proto má spousta lidí zakořeněné, že jakmile se člověk uvolní a přestane na to myslet, tak se mu podaří počít potomka . Ale opět je to jen mýtus. Většinou za tím stojí mnohem logičtější vysvětlení.

Řekněme, že se budete měsíce snažit otěhotnět. Během té doby oba změníte životní styl, stravovací návyky i celkově svůj přístup k životu. Po takové době už vás samozřejmě logicky nebaví hlídat si každý plodný/neplodný den, a tak si to jednou prostě užijete bez tabulek. A když se to podaří, není za tím uvolnění nebo alkohol, ale právě změna životního stylu .

Za kvalitou, množstvím i pohyblivostí vašich spermií totiž stojí hormon s názvem testosteron. Ten se v těle vytváří přirozeně pouze ve chvíli dostatečného spánku, dostatečného pohybu a pestré stravy. A právě pokud toto všechno tělu dopřejete, začne se testosteron tvořit ve větší míře, to vede k větší produkci kvalitních spermií a potomek je na cestě.

Pozor na příliš vysoké teploty

Kromě nezdravého životního stylu je ještě jeden zabiják vašich spermií, a to upnuté džíny nebo spodní prádlo. Jakmile jsou vaše varlata příliš upnutá a mají nepřirozeně vysokou teplotu, kvalita vašich spermií okamžitě rapidně klesá. Proto se doporučuje nosit volné spodní prádlo, které vás nikde neškrtí ani neškrábe.

Je možné vylepšit kvalitu mužských spermií?

Za vším stojí spermie. To už víme. Je tedy možné zlepšit nějak jejich kvalitu? Traduje se, že nikoliv, ale je to skutečně pravda? Teď vás potěšíme! Šance zde jsou! Mnoho mužů, kteří produkují malé množství nebo žádné spermie, si myslí, že nemají žádnou šanci na „vyléčení“ nebo zlepšení kvality spermií. Ovšem opak je pravdou.

Opět za tím stojí testosteron, který do značné míry ovlivňuje kvalitu spermií. Zkuste změnit životní styl, přestat kouřit, zhubnout, vyhýbat se horké vaně a uvidíte, že otěhotnění půjde samo.

Muži mohou mít děti až do smrti

Často se také traduje, že muž může mít děti až do vysokého věku. Nebudeme říkat, že tomu tak rozhodně není, neboť skutečně existují pánové, kteří mají děti v pozdním věku, avšak na druhou stranu to není zcela běžné a nemůžete na to 100% spoléhat.

Příroda to vymyslela velice chytře. Z evolučního hlediska totiž není dvakrát moudré mít dítě třeba v osmdesáti, proto i muži mají své „biologické hodiny”. Všeobecně lidská schopnost reprodukce začíná klesat po pětatřicítce. A opět na to má vliv testosteron. Ten totiž začíná po 35. roku věku klesat zhruba o 0,4 % ročně. A s tím samozřejmě klesá i mužská plodnost a kvalita spermií.

Stravovací návyky a hmotnost vs. plodnost

Možná jste doteď měli za to, že to, jak se stravujete, vás nijak neovlivňuje. Chyba lávky! I takové faktory, jako je špatná výživa a nesprávná váha se mohou podepsat pod problémy s oplodněním. Potvrzuje to také uznávaná sexuoložka-androložka MUDr. Taťána Šrámková, CSc.: „Typický pacient s nedostatkem testosteronu si v ordinaci sexuologa stěžuje na ztrátu nebo snížení sexuální touhy a sexuální aktivity, únavu, poruchu erekce, zhoršení ranních erekcí, méně intenzivní ejakulaci či snížený objem ejakulátu. Další příznaky nedostatku testosteronu jsou: snížená vitalita,úbytek svalové hmoty a síly, řídnutí ochlupení, abdominální obezita (obvod pasu více jak 102 cm), epizodické pocení, návaly horka, nespavost, ale i poruchy psychických funkcí jako je podrážděnost nebo letargie, snížený pocit spokojenosti, nedostatečná motivace, nízké sebevědomí, snížená duševní energie, deprese, pocit strachu či problémy s krátkodobou pamětí. Významný nedostatek testosteronu vede k neplodnosti.

Pokud tedy na sobě pozorujete jeden nebo více z výše zmíněných příznaků, můžete trpět nedostatkem testosteronu, což se ve výsledku projeví ve vaší neplodnosti.

Jak vyřešit nedostatek testosteronu?

Jak to ale můžete vyřešit? To, že máte nedostatek testosteronu, který vás ovlivňuje nejen v osobním životě, ale i v tom partnerském, je patrné. Jenže, co teď s tím? Na výběr máte několik možností. Ty složitější zahrnují nepříjemnou a časově náročnou léčbu testosteronem, kterou vám ale může předepsat pouze lékař. Ty jednodušší cesty vedou směrem k doplňkům stravy, které vám přirozeně tonizují hladinu testosteronu v těle. Je pouze na vás, jakou cestou se vydáte. Ovšem ta druhá je mnohem jednodušší a můžete s ní začít okamžitě.

Udržet si optimální hladinu testosteronu umí doplněk stravy s názvem Zerex Ultragold . Obsahuje přírodní afrodiziaka, extrakty z tradičních bylin a vitamíny, které přispívají k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a sexuální kondici a vitality v každém věku. Zerex Ultragold podporuje libido a příznivě působí na správnou funkci reprodukčního ústrojí. Doplněk stravy Zerex Ultragold je vhodný jako pro seniory, tak i pro muže v produktivním věku plánující zplození dítěte. Navíc k jeho pořízení a užívání nepotřebujete lékařský předpis, neboť je volně prodejný na internetu. Stačí se pouze odhodlat. Tak co, pánové, jakou cestou se vydáte?

Zerex Ultragold na plodnost