Který muž by neznal nejznámější mužský pohlavní hormon? Řeč je o testosteronu, mužském pohlavním hormonu, který se tvoří ve varlatech a má vliv na celý nejen sexuální život muže. Přibývající věk jeho tvorbě příliš neprospívá, ba naopak. Co je možné očekávat, pokud hladina testosteronu rapidně klesne? Výstrahou jsou symptomy, dávající najevo, že se něco děje. Vybrali jsme 5 signálů, které vám okamžitě napoví, že v těle máte nedostatek testosteronu...

Nízká chuť na sex a nižší libido...

Nedostatek testosteronu snižuje chuť na sex, takže klesá i libido. Je to úplně normální jev, že s narůstajícím počtem roků se snižuje hladina testosteronu a proto zákonitě přichází i menší chuť na sex.

Problém s erekcí

Erekce se spojuje stejně i s testosteronem. Pokud je testosteronu v těle nedostatek, nastává problém s erekcí. Tento hormon je významným v případě podpory receptorů, které jsou v mozku a právě kvůli nim se tvoří oxid dusnatý, který je jakýmsi „startérem“ mužské erekce. Pokud budete mít nedostatek testosteronu v těle, přihlásí se problémy s erekcí. Stejně tak budete mít problém dosáhnout jí těsně před sexem nebo jí jen tak udržet při sexu. Nepříjemná erektilní dysfunkce však není zapřičiněná jen nedostatkem testosteronu. Vliv na ní má celá řada dalších symptomů, týkajících se převážně zdraví a věku muže.

Únava a nedostatek energie...

Nedostatek testosteronu znamené také vyšší únavu a nedostatek fyzických sil a energie. Je to častý projev u vícera mužů. Berte vážně vaši pravidelnou ospalost, i když si dopřejete dostatek kvalitního spánku. Stejně tak nepodceňujte častou nízkou motivaci do dalších dnů, či do práce a také nechuť aktivněji prožívat svůj volný čas.

Nízký objem ejakulátu...

Nedostatkem testosteronu si přivodíte i nižší objem ejakulátu (semene). V této souvislosti platí zásada, že čím více testosteronu budete mít v těle, tím více ejakulátu (semene) se bude moci vytvořit. Pokud testosteronu bude málo, objem spermií a semene prudce klesne.

Vypadávání vlasů

Myslíte si, že padání vlasů je zapřičiněné jen vyšším věkem i u vás? Možná to tak je, ale... Je možné, že takto o sobě u vás dává vědět práve nižší hladina testosteronu. Pravdou je, že testosteron má vliv i na růst a životnost vlasů a ochlupení. Pokud je ho v těle málo, vlasy přestávají růst a dříve vypadávají. Už tušíte i vy, proč i u vás je něco v nepořádku? Začněte řešit nedostatek testosteronu, aby nebylo příliš pozdě!